Daiktų istorijos. Sprogdinamos klintys karjere, ragų ieškojimas miške ir neliečiamas muzikos instrumentas

Jei norite pabuvoti „Juros periodo parke“, sukite į Karpėnų klinčių karjerą Naujojoje Akmenėje. Tiksliau, žiūrėkite laidą, nes šis karjeras – uždara, eksploatuojama zona. Pamatysite didžiausius Lietuvoje žingsniuojančius ekskavatorius, kurių vien strėlės ilgis – 70 metrų. Stebėsite, kaip sprogdinamos klintys, pasivažinėsite būsimo ežero dugnu.

Buvęs karo lakūnas šiandien – gamtos vaikas ir apie ją išmano viską. Po šio pasakojimo apie ragus, jų panaudojimą ir klasifikavimą sužinosite daug daugiau. Meistras, iš ragų gaminantis baldus, papasakos, kaip teisingai juos parinkti ir kodėl jie turi būti augę iš abiejų gyvūno galvos pusių. O patyręs medžiotojas paaiškins, kada ragai yra šviesūs ir kodėl patamsėja.

Clara Rockmore, pasaulinio garso teremino virtuozė, gimusi Vilniuje. Ne mažiau, nei Claros gyvenimo istorija, intriguoja ir šio instrumento sukūrimo aplinkybės bei grojimo technika. Spręskite patys: grojama rankomis, neliečiant instrumento, o sukūrė jį sovietų šnipas Amerikoje. Clara savo pirmąjį albumą išleido būdama daugiau nei šešiasdešimties metų.

Ved. Saulius Pilinkus.