Laba diena, Lietuva. LRT tyrimai. Paciento X kelias Lietuvoje: už kiekvieno atvejo yra ir nematoma pusė

Dalis gyventojų jau gavo pasiūlymus ir priminimus, kad iki gruodžio pradžios turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją, tačiau panašu, kad procesas nevyksta taip sklandžiai, kaip galėtų, mat galimybių čia įžvelgė sukčiai. Kokios informacijos nereikėtų atskleisti sudarant sutartį? Apie visa tai – pokalbis su Energetikos reguliavimo tarybos pirmininko pavaduotoju Renatu Pociumi.

LRT Tyrimų skyrius keletą mėnesių aiškinosi, kada ir kaip koronavirusas pateko į Lietuvą ir ėmė plisti. Apie pacientą „X“ ir COVID-19 kelią LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja žurnalistė Indrė Makaraitytė ir Visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė.

290 tūkst. Gyventojų turinti Karibų sala Barbadosas nusprendė pakeisti savo ilgus dešimtmečius gyvavusią santvarką ir kitų metų rudenį atsisakys to, kad jų aukščiausia vadovė yra Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II. Ką toks judėjimas reiškia monarchijai? Apie tai – pokalbyje su užsienio naujienų redaktoriumi Edvardu Špoku.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vieši Jungtinėse Valstijose, kur susitiko su valstybės sekretoriumi Maiku Pompeo ir pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo plėtojant penktosios kartos 5G telekomunikacijų infrastruktūrą. Ką toks sprendimas ir susitarimas reiškia – pasakoja politologė Margarita Šešelgytė

Vilniuje, Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, ką tik baigėsi pusdienį trukusios diskusijos, kaip gaivinti senąjį šventojo Augustinų vienuolijos kompleksą. Šiandien didžioji dalis pastatų priklauso Vidaus reikalų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoms. Bažnyčios bendruomenė vienuolyno teritorijoje nori sukurti socialinį-kultūrinį klasterį. Taip pat svarstoma, kaip restauruoti pačią Ramintojos bažnyčią.

Rugsėjui persiritus į antrą pusę daržininkai skaičiuoja lysvėse geltonuojančius moliūgus. Jų pasaulyje suskaičiuojama beveik 700 rūšių. Kauno rajone moliūgus auginančios buvusios agronomės darže moliūgai ne tik apvalūs, yra lengvai supainiojamų su cukinijomis, primenančių muzikos instrumentus ar net siejamų su rupūžėmis. Skirtingomis moliūgų rūšimis domėjosi kolėgė Kristina Karlonė.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte. Jos akiratyje: išaugęs koronaviruso sergamumo skaičius, vakcinos nuo COVID-19 kūrimas, Baltarusijos tema ir šmaikščiai į JAV rinkiminę kampaniją įsitraukęs Barackas Obama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau