Labas rytas, Lietuva I d. Vakarykštė šilumos banga savaitės bėgyje sugrįš palaipsniui, bet šeštadienio rytą jau galime išvysti ir šalną

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – pirmoji dalis, kurią pasitiko Ugnė Siparė, Ignas Andriukevičius ir Gabrielė Kloniūnaitė. Nors sostinėje oras kiek vėsokas ir lietingas, šilumos laidoje pažadėti galima – jaukiai galima įsitaisyti tiek prie šios laidos pokalbių, tiek prie būsimų orų prognozių, kurie šilumos žada jau visai netrukus. O I-oje laidos dalyje galėjote išvysti šias temas.

Kelionė laiku atgal – tokį nuotykį šiandien siūlo „Ekskursijos“ skiltis. Nukeliaukime į Kauno tarpukarį, kai laikinoji sostinė sparčiai augo ir čia buvo statomi prabangūs modernizmo pastatai. Vienas jų mums atveria duris – beje, buto, kuriame galite pasižvalgyti, interjeras dar atkuriamas, tačiau čia jau spėjo padirbėti serialo „Černobylis“ filmavimo komanda.

Antikvariatas. Jeigu mėgstate daiktus su istorija, turbūt dažnai lankotės sendaikčių turguose arba antikvariatuose. Nepabėkite nuo ekrano – apie antikvarinius papuošalus ir kitas mūsų pasakojimas. Antikvarė Laura daugiau nei dešimtmetį keliauja po įvairias Europos muges ir pasakoja, ką jai pavyksta rasti.

Artėjančios savaitės orų prognozė. LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė prognozuoja artėjančios savaitės orus. Anot jos, ruduo dar užsilaikys vasariškų orų pusėje, nes savaitės eigoje išvysime laipsnišką šiltėjimą, nors kiekviena diena turės savų pasiūlymų – nuo stipresnio vėjo iki lengvo lietaus. Specialistė sako, kad net ir kitos savaitės pabaiga žada būti šilta, todėl verta išnaudoti likusį šiltąjį metų laiką naudingai lauke.

Artėjantys Seimo rinkimai. VU TSPMI profesorė Ainė Ramonaitė sako, kad lietuviai yra linkę po nusivylimų rinktis vis kitą kandidatą, kas nebūdinga Vakarų Europos šalims. Tiesa, profesorė teigia, kad tai gali būti ramiausi rinkimai Lietuvoje per ilgą laiko tarpą. Apie artėjančių Seimo rinkimų aktualijas ir pozicijos įvairiais klausimais (ne)turinčias partijas – pokalbis su profesore.

I dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau