Laba diena, Lietuva. Mėtoma ir vėtoma: kokį likimą bandoma primesti Lukiškių aikštei ir ar bus išgirstas piliečių balsas?

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi bei politologu, VU TSPMI profesoriumi Ramūnu Vilpišausku. Aptariamas Europos Komisijos pirmininkės metinis pranešimas, kuris prieš kelias valandas buvo skaitomas gyvai visai Europai. Buvo akcentuojama, kad svarbiausia yra išsaugoti žmonių gyvybes bei imtis priemonių, kurios padėtų kuo labiau sumažinti pandemijos pasekmės darbo rinkai. Prof. Vilpišauskas EK pirmininkės pranešime pastebi priekaištą ES narėms dėl susitelkimo į savo nacionalinius interesus.

Vyriausybės sudaryta speciali darbo grupė spręs, kaip pasielgti su Lukiškių aikšte. Ši grupė sudaryta po to, kai vasarą aikštėje miestas įrengė atvirą paplūdimį. Vienas iš variantų – turėtų būti nutraukta panaudos sutartis su Vilniaus miesto savivaldybe. Vilniaus vicemeras sako, kad dar ne viskas prarasta ir miestas gali išlaikyti teisę kontroliuoti Lukiškių aikštę. Daugiau apie situaciją – Žygimanto Abromaičio reportaže.

Naujam gyvenimui prikeliama viena unikaliausių mokyklų regione, tarpukariu pastatyta Amerikos lietuvio inžinieriaus Lauryno Radziukyno iniciatyva ir lėšomis. Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas baigiamas restauruoti, tam prireikė daugiau nei 1 mln. eurų. Apie tai, kokia kultūros paveldo projekto vertė ir kas įsikurs mokykloje pasakoja Rūta Lankininkaitė.

Studijoje – LRT.lt užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius. Kalbama apie socialinių tinkle boikotą, prasidėjusį JAV. Užsienio žvaigždės, tarp kurių ir tokie vardai kaip Kim Kardashian ar Leonardo DiCaprio, jungiasi į kampaniją, kurios metu siekia paskatinti „Facebook“ baigti pelnytis iš propagandos bei neapykantos skleidimo.

Trečiadieniais kaip įprasta apžvelgiama Naujienų rentgeno skiltis LRT.lt portale. Šiuo metu dėmesio centre – VTB lyga. Apie šią lygą – pokalbis su sporto žurnalistu Ryčiu Kazlausku. Šią lygą žurnalistas vadina alternatyva nebeegzistuojančiam Sovietų Sąjungos čempionatui, į kurį buvo bandoma įtraukti visas sąjungai priklausiusias šalis.

Grybai ir grybavimas – šiuo metu viena aktualiausių temų. Socialiniuose tinkluose gausu ypatingai didelių laimikių nuotraukų, bet kartu su dideliu derliumi gausėja ir apsinuodijimų grybais. Kokias esmines klaidas daro grybautojai ir kaip jų galima išvengti? LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – pokalbis su VURL ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner bei VU profesoriumi, mikologu Ernestu Kutorga.

Prasidedanti Europos judumo savaitė kelia ambicingą tikslą, kad iki 2050-ųjų žemynas nebeišskirtų anglies dioksido. Žmonės raginami atsisakyti taršių transporto priemonių ir naudotis ekologiškomis. Viena iš judumo savaitės akcijų – visoje Lietuvoje rengiami aplinkosaugininkų reidai. Specialistai tikrina, kiek teršalų į aplinką išmeta automobiliai. Daugiau apie tai iš Šiaulių pasakoja Aina Mizgirdė.

Metas socialinių tinklų naujienų apžvalgai. Šį kartą ji – su Audra Avižiūtė. Šios dienos aktualijos: EK pirmininkės metinis pranešimas, aistros dėl Lukiškių aikštės likimo bei kirčiai Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui.

Ved. Milda Vilikanskytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau