Ryto allegro. Trauminės Afganistano karo patirtys Markevičiaus premjeroje „Miražas“

Ryto allegro

2020.09.16 07:05

Ryto allegro. Trauminės Afganistano karo patirtys Markevičiaus premjeroje „Miražas“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šviežiausių kultūrinių publikacijų apžvalga.

Klaipėdos dramos teatre atidaryta Teatro skaitykla. Naujai įrengtoje unikalioje skaitykloje teatro gerbėjai turės galimybę giliau ir plačiau patirti teatro gyvenimą, susipažinti su scenos menų istorija bei kūrėjų biografijomis. Su teatro vadovu Tomu Juočiu ir Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošiene kalbasi Česlovas Burba.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie „mėnesienos ligą“, „burnos dangų“, „žarną šikininę“ ir daugelį kitų prieš kelis šimtus metų Mažojoje Lietuvoje vartotų medicinos srities posakių – pokalbis su Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centro vyresniąja mokslo darbuotoja Palmira Zemlevičiūte.

Režisierius Paulius Markevičius ir Meno ir mokslo laboratorija pristato spektaklį „Miražas“, kuriame kalbama ne apie patį Afganistano karą kaip istorinį įvykį, bet apie žmonių, dalyvavusių kare, patirtis ir padarinius, traumas, likusias po to. Domisi Indrė Kaminckaitė.

Menininkė, performansų kūrėja Goda Palekaitė pristato knygą „Schizmatikai“ (Leikykla „Lapas“). Tai – 10 spekuliatyvių ir įtraukiančių pasakojimų apie pamirštas istorines asmenybes, kurios dėl savo „nepatogumo“ buvo ištrintos iš istorijos. Pasakojimuose fikcija susipina su istorikų „patvirtintais“ faktais, o skaitytojas skatinamas įveiklinti savo vaizduotę ir užpildyti istorijų „duobes“. Pokalbis su G. Palekaite apie ribą tarp story ir history bei istoriko kūrybiškumą.

Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie Alexander Desplat muziką iš 2009 m. Anne Fontaine filmo „Coco prieš Chanel“.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.