Žinios. Europos judumo savaitę – automobilių patikra: taršiausiems gresia baudos

Vyriausybėje bus svarstoma, kaip padėti privačioms iniciatyvoms, priglaudusioms iš nelegalių veisyklų paimtus gyvūnus. Gyvūnų teisių gynėjai teigia, kad iki šiol nėra aišku, koks teisinis paimtų šunų statusas. Prieglaudos jų kol kas negali niekam atiduoti, nors norinčiųjų daug. Gyvūnų globos namuose dabar priglausta per 300 šunų ir neaišku, kiek laiko jie čia galės būti. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teigia, kad galutinį sprendimą dėl išvaduotų gyvūnų turėtų priimti teismas.

Šiandien Europos Komisijos pirmininkė Europos Parlamente sakys metinę kalbą, kurioje aptars praėjusių metų iššūkius ir nuveiktus darbus. Ursula von der Leyen daugiausia dėmesio skirs COVID-19 pandemijai ir jos sukeltam ekonomikos nuosmukiui. Tačiau Europos Komisijos pirmininkė turėtų pabrėžti priimto sprendimo dėl ekonomikos skatinimo paketo naudą. U. von der Leyen savo kalboje turėtų nubrėžti kitų metų Europos Komisijos tikslus, planus ir gaires, kurios padės atgaivinti nuo krizės nukentėjusią ekonomiką ir ją paversti tvaresne bei žalesne.

Prasideda kasmetė Europos judumo savaitė. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį į transporto keliamą taršą ir vietoj automobilio rinktis kitus, aplinkai nekenksmingus keliavimo būdus. Visą savaitę aplinkosaugininkai ir policija didžiuosiuose miestuose stabdys automobilius ir matuos išmetamųjų dujų keliamą taršą. Viršijus normą, gresia bauda iki 300 eurų.

Prancūzijos vyriausybė nusprendė pratęsti programą, kuria visiems norintiems susiremontuoti savo dviračius skiriama 50 eurų valstybės parama. Šia politika siekiama ne tik sumažinti žmonių srautus viešajame transporte, bet ir neleisti didėti automobilių skleidžiamai taršai.

Jungtinių Amerikos Valstijų pietinė pakrantė Meksikos įlankoje ruošiasi pasitikti uraganą Sally, kuris turėtų šiandien pasiekti žemyną. Sally, kurio vėjo gūsiai siekia 43 metrus per sekundę, žemyną turėtų pasiekti kaip antros kategorijos audra.

Sportas.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau