Panorama. Pirmas viešas pasisakymas po įtariamo apnuodijimo – Navalnas paskelbė jau galintis kvėpuoti pats

Sausio 13-osios bylos apeliacija. Lietuvos apeliacinis teismas antradienį Mykolo Romerio universiteto didžiojoje auditorijoje Vilniuje pradėjo nagrinėti vieną didžiausių bylų istorijoje – Sausio 13-osios bylą. Kovo mėnesį turėjęs prasidėti nagrinėjimas kelis kartus buvo atidėtas dėl koronaviruso grėsmės ir karantino metu įvestų papildomų reikalavimų bei rekomendacijų, susijusių su infekcijos plitimo prevencija.

Skvernelio atsakymai dėl greitųjų testų. Premjeras Saulius Skvernelis, sulaukęs Seimo opozicijos klausimo apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamą tyrimą dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo, teigė, kad visi sprendimai buvo atlikti, griežtai laikantis įstatymų. Savo ruožtu ministras pirmininkas pažymėjo manantis, kad šios istorijos eskalavimas esą yra opozicijos noras politizuoti patį tyrimą.

Elektros tiekėjo pasirinkimas. Elektros tiekėjo pasirinkimas jau įnešė painiavos ir kelia pasipiktinimą. Tiekėjų atsiųstas kainas išsinagrinėję gyventojai skaičiuoja, kad, nesvarbu, kurio ir kokį planą bepasirinktų, kitąmet už elektrą mokėtų brangiau nei dabar. Kai kurie žmonės gautus siūlymus vadina absurdiškais, nes pagal sunaudojamą elektros kiekį neturėtų papulti tarp vartojančių jos daugiausiai. Rinkos liberalizavimą įteisinę ir mažesnius elektros tarifus žadėję politikai ir specialistai dabar pripažįsta, kad gali būti ir painiavos, dėl kurios kainos gali šoktelėti.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pasveikęs ketina grįžti į Rusiją. „Instagram“ paskyroje jis paskelbė, kad jau gali kvėpuoti be pagalbos ir pasidalijo nuotrauka iš palatos Berlyno ligoninėje.

Iš A. Lukašenkos lūpų – grasinimai pratybos. Antradienį surengtas Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. Valdemaro Rupšio ir Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio susitikimas su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda. Komentuodamas Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas netoli sienos su Lietuva bei Lenkija, V. Rupšys teigia, kad manevrai tiesioginės grėsmės nekelia, tačiau verčia susirūpinti.

Neaiškus išvaduotų gyvūnų likimas. Gyvūnų teisių gynėjai teigia, kad iki šiol nėra aišku, koks teisinis iš nelegalių veisyklų paimtų šunų statusas. Jų prieglaudos kol kas negali niekam atiduoti, nors norinčiųjų daug. Gyvūnų globos namuose dabar priglausta per 300 šunų ir neaišku, kiek laiko jie čia galės būti. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teigia, kad galutinį sprendimą dėl išvaduotų gyvūnų turėtų priimti teismas.

Diplomatinę pergalę temdo klimato kaita. Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ir Bahreino bei Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministrai antradienį atvyko į Baltuosius rūmus pasirašyti susitarimų dėl šių arabų šalių ir žydų valstybės santykių normalizavimo.

Trūksta lėšų krepšinio namams. Lietuvos krepšinio federacija pritrūko lėšų Krepšinio namams Kauno senamiestyje baigti. Jiems jau išleista daugiau kaip 2 milijonai eurų, tačiau dėl pandemijos LKF esą negali surinkti planuotų lėšų iš privačių rėmėjų. Kauno savivaldybė, planavusi pusės milijono eurų paramą, netikėtai pakeitė sprendimą ir antradienį tarybos posėdyje nusprendė skirti 300 tūkstančių eurų. Krepšinio federacija finansinių problemų nekomentuoja.

Jūrų muziejus paleido ruonius. Lietuvos jūrų muziejaus biologai, nuo pavasario prižiūrėję ruonių jauniklius, šiandien dvylika jų paleido į Baltijos jūrą. Nors mokslininkai sako, kad ruonių populiacija Baltijoje nebedidėja, nusilpusių ruonių jauniklių pakrantėse kasmet randama vis daugiau.

I. Babilaitės paroda. Knygų iliustruotoja, dailininkė Ieva Babilaitė kviečia į savo kūrybos parodą, kurioje atskleidžia aistrą popieriui, eksponuoja darbus iš popieriaus.

Premjera „Čipolinas“. Vilniaus „Lėlės“ teatras sezoną pradeda premjera – interaktyviu spektakliu „Čipolinas“, kuris vyks visame teatre. Spektaklio režisierius Šarūnas Datenis sako norintis vaikus pakviesti į nuotykį.

Ved. Marijus Žiedas.