Žinios. Gyvūnų teisių gynėjai sunerimę – nežino, koks išvaduotų keturkojų likimas

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį Mykolo Romerio universiteto didžiojoje auditorijoje Vilniuje pradėjo nagrinėti vieną didžiausių bylų istorijoje – Sausio 13-osios bylą. Kovo mėnesį turėjęs prasidėti nagrinėjimas kelis kartus buvo atidėtas dėl koronaviruso grėsmės ir karantino metu įvestų papildomų reikalavimų bei rekomendacijų, susijusių su infekcijos plitimo prevencija.

Premjeras Saulius Skvernelis, sulaukęs Seimo opozicijos klausimo apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamą tyrimą dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo, teigė, kad visi sprendimai buvo atlikti, griežtai laikantis įstatymų. Savo ruožtu ministras pirmininkas pažymėjo manantis, kad šios istorijos eskalavimas esą yra opozicijos noras politizuoti patį tyrimą.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 8 žmonės. 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota.

Gyvūnų teisių gynėjai teigia, kad iki šiol nėra aišku, koks teisinis iš nelegalių veisyklų paimtų šunų statusas. Jų prieglaudos kol kas negali niekam atiduoti, nors norinčiųjų daug. Gyvūnų globos namuose dabar priglausta per 300 šunų ir neaišku, kiek laiko jie čia galės būti. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai teigia, kad galutinį sprendimą dėl išvaduotų gyvūnų turėtų priimti teismas.

Apnuodytas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas pirmą kartą po to, kai buvo pabudintas iš dirbtinės komos gerėjant sveikatos būklei, patalpino įrašą internete. „Dar galiu daryti nedaug ką, bet vakar visą dieną kvėpavau pats“, – „Instagram“ rašo jis, pridėdamas nuotrauką iš ligoninės lovos.

Trūksta lėšų Krepšinio namams Kauno senamiestyje baigti. Jiems jau išleista daugiau kaip 2 mln. eurų, tačiau dėl pandemijos Krepšinio federacija esą negali surinkti planuotų lėšų iš privačių rėmėjų. Kauno savivaldybė, planavusi 0,5 mln. eurų paramą, netikėtai pakeitė sprendimą ir šiandien tarybos posėdyje nuspręsta skirti 300 tūkst. eurų. Krepšinio federacija finansinių problemų nekomentuoja.

Vilniaus daugiabutyje įvykus sprogimui, vienas žmogus nesunkai sužeistas, dar keturis gatve ėjusius žmones sužalojo po sprogimo pažirusios šukės. Vilniaus apskrities policija pranešė, kad sprogimas, pirminiais duomenimis, įvyko dėl dujų nuotėkio. Dėl įvykio buvo apribotas eismas Antakalnio gatve.

Lietuvos jūrų muziejaus biologai, nuo pavasario prižiūrėję ruonių jauniklius, šiandien dvylika jų paleido į Baltijos jūrą. Nors mokslininkai sako, kad ruonių populiacija Baltijoje nebedidėja, nusilpusių ruonių jauniklių pakrantėse kasmet randama vis daugiau.

Antradienį eidamas 90-uosius metus mirė buvęs Vilniaus universiteto (VU) Filologijos fakulteto Lituanistinių studijų katedros profesorius, žinomas kalbininkas Arnoldas Piročkinas, pranešė universitetas. „Buvo labai darbštus žmogus ir tikras Jurbarko siela“, – LRT.lt teigė kalbininkė, žurnalo „Gimtoji kalba“ redaktorė Rita Urnėžiūtė.

Sutartų rungtynių šešėlis ir vėl krenta ant Lietuvos futbolo. Šįkart įtarimų sulaukė Pirmos lygos komanda. Lietuvos futbolo federacija kreipėsi į teisėsaugą dėl rugpjūčio antrosios dienos susitikimo tarp Jonavos ir Mažeikių „Atmosferos“ komandų. Šias rungtynes 2:1 laimėjo jonaviškiai.

Jonas Valančiūnas Vilniaus krepšinio mokykloje, kurioje pats tobulėjo, būriui vaikų šiandien pristatė knygą apie save. Lino Kunigėlio parašyta knyga „Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu paskui svajonę“ skirta būtent jiems. Iš gimtosios Utenos iki stipriausios pasaulio krepšinio lygos nukeliavęs krepšininkas atsakydamas į vaikų klausimus priminė nesivaikyti brangesnių sportbačių, bet mėgautis tuo, kas jiems patinka.

Ved. Marijus Žiedas.