Aukso amžius. (Ne)atvirų duomenų kaina

Aukso amžius

2020.09.15 16:30

Aukso amžius. (Ne)atvirų duomenų kaina

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prasidėjęs visuotinis žemės ūkio surašymas jau spėjo sukelti ir pasipiktinimą: kodėl ūkininkų vėl klausiama to, ką jie jau yra atsakę valstybės institucijoms? Verslo teigimu, jeigu turimus gausybę duomenų valstybė sujungtų ir atvertų visuomenei, visi sutaupytų ir laiko, ir pinigų.

Valstybės kontrolė dar pernai suskaičiavo, kad valstybei nesidalijant sukauptais duomenimis Lietuvos ekonomika netenka beveik milijardo eurų. Laidos svečiai: Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius Arūnas Cijūnaitis ir asociacijos „Infobalt“ vadovas Mindaugas Ubartas.

Ved. Irma Janauskaitė

logo

„Aukso amžius“ -taip ikipandeminį laiką Lietuvoje vadina ekonomistai. Bet ar tikrai finansiškai gera visiems? Kiek valstybės mokesčių politika, kiti sprendimai verslą skatina veikti, o kiek trukdo? Kaip keičia kasdienius gyventojų piniginius reikalus? Kodėl mums turi rūpėti, kyla ar smunka kitų šalių ūkiai? Laida transliuojama antradieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Aukso amžius

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.