Ryto allegro. Lietuvoje atidaromas pirmasis šiuolaikinio cirko centras

Ryto allegro

2020.09.15 07:05

Ryto allegro. Lietuvoje atidaromas pirmasis šiuolaikinio cirko centras

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.

Apie dvi dešimtis metų Azijoje ir Jungtinėse valstijose gyvenęs verslininkas, visuomenininkas Vaidas Šukys, grįžęs į Lietuvą, kuria internetinę lietuvių kalbos ir kultūros mokymosi platformą. Projektas moksliukai.lt, skirtas užsienio lietuviams, aprėps lietuvių kalbos, taip pat ir lietuvių kultūros pamokas. Su Vaidu Šukiu kalbasi Agnė Kairiūnaitė Albright.

Kaip anoniminėse apklausose save pateisina skaitantieji nelegalias knygas? Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docento Vinco Grigo komentaras.

Kaune spalio mėnesį duris atvers naujas šiuolaikinio cirko centras „Cirko Sapiens“. Pagrindinė centro veikla – tęstinė šiuolaikinio cirko edukacija. Apie tai, kokias spragas šiuolaikinio cirko srityje Lietuvoje ketinama užpildyti, pasakoja „Cirko Sapiens“ ir festivalio „Cirkuliacija“ vadovas, teatro režisierius Gildas Aleksa bei šiuolaikinio cirko artistas, vienas iš centro mokytojų Džiugas Kunsmanas.

Nuo rugsėjo 15 d. iki rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“ papildomai surengs 8 debatų laidas, kuriose bus nagrinėjamos politinių partijų programos kultūros srities kontekste. Pagal VRK partijų rinkimų numerių eiliškumo sąrašą pirmajame pokalbyje dalyvauja politinės partijos „Drąsos kelias“ kandidatas į Seimo narius Vytautas Antanas Matulevičius ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė Diana Stomienė bei nepriklausomas kultūros ekspertas dr. Juozapas Blažiūnas. Moderuoja Laima Ragėnienė.

„Klasikos koncertų salės“ – LRT KLASIKOS savaitės koncertus pristato vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Klaipėdoje vykstančiame Tarptautiniame menų festivalyje „Plartforma“ pristatoma premjera – Šeiko šokio teatro ir lenkų choreografo Maciejaus Kuźmińskio šokio spektaklis „i“ („aš“). Su kūrėjais kalbasi Česlovas Burba.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.