Žinios. Verslą iš Baltarusijos į Lietuvą perkelti svarsto jau per 50 IT įmonių

Per praėjusią parą patvirtintas 51 naujas koronaviruso atvejis, iš viso jau nustatyti 3386 ligos atvejai. Koronaviruso situacija toliau trikdo kai kurių ugdymo įstaigų darbą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, koronavirusas jau palietė 30 ugdymo įstaigų, jose šiuo metu liga patvirtinta 43 asmenims, iš jų 34 vaikams.

Nauji mokslo metai daugeliui pirmakursių šiemet prasidėjo rugsėjo viduryje. Aukšųjų vadovai džiaugiasi sulaukę daugiau studentų, tiesa, tarptautinių studentų gerokai sumažėjo. Kaip ir bendrojo lavinimo mokyklos, aukštosios rengiasi mokyti mišriu būdu – įsigijo papildomų kamerų, rado naujų erdvių paskaitoms.

Verslą iš Baltarusijos į Lietuvą perkelti svarsto jau per pusšimtis informacinių technologijų įmonių. „Investuok Lietuvoje“ skaičiavimais, kartu su šiomis įmonėmis į Lietuvą atvykti galėtų iki dviejų tūkstančių aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Specialistai kartoja, kad protų nutekėjimą iš Lietuvos kompensuoti galintis toks protų „atititekėjimas“ gali ir neįvykti, jei laiku nebus reformuota nelanksti migracijos sistema. Migracijos departamentas praneša apie palengvinimus, tačiau pasak kritikų – jie neesminiai ir problemų nesprendžia.

Aliaksandras Lukašenka Sočyje susitinko su Vladimiru Putinu. Tai pirmas susitikimas nuo rugpjūčio 9 d. vykusių prezidento rinkimų, sukėlusių masinių protestų bangą. Lukašenka dėkojo Rusijai už palaikymą po rinkimų. Lyderiai kalbėjosi apie prekybą, aptarė energetikos klausimus bei šalių integraciją. Putinas Minskui pažadėjo pusantro milijardo dolerių paskolą.

Prancūzijos ir Švedijos mokslininkai patvirtino, kad Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas apnuodytas „Novičiok” grupei priklausančiais nuodais. Vokietijos vyriausybė gavusi naujus rezultatus dar kartą reikalauja Maskvos pasiaiškinimo. Berlynas pabrėžia, kad jau trys nepriklausomos laboratorijos patvirtino šią informaciją, nors Rusija tikina, kad įrodymų dėl apnuodijimo nėra. Pirmoji apnuodijimą patvirtino Vokietijos laboratorija. Mėginius tiria ir Hagoje įsikūrusi „Cheminio ginklo draudimo organizacija”. Navalnas šiuo metu gydomas Berlyno ligoninėje. Jis blogai pasijuto skrydžio metu praėjusį mėnesį, po to ,kai oro uosto kavinėje išgėrė arbatos.

Japonijos valdančioji partija lyderiu išrinko vyriausiąjį Ministrų kabineto sekretorių Jošihidę Sugą. Naujasis lyderis pakeitė dėl sveikatos problemų iš posto pasitraukusį Šindzo Abę. Jau trečiadienį parlamentas balsuos dėl Jošihidės Sugos skyrimo šalies premjeru. Neabejojama, kad politiko kandidatūrai bus pritarta, nes Liberalų demokratų partija parlamente turi daugumą. Jošihidė Suga – artimas Šindzo Abės sąjungininkas, todėl tikimasi, kad jis pratęs premjero politinę strategiją.

Vyriausybė svarsto galimybių studiją, pagal kurią Vilniuje galėtų atsirasti 5500 vietų futbolo stadionas. Jame vyktų nacionalinio ir tarptautinio lygio futbolo varžybos ir kultūros renginiai. Tiek valdžia, tiek futbolo aistruoliai sutinka, kad Lietuvoje būtinai reikia naujo stadiono, ypač kol Nacionalinio stadiono statybos Vilniuje ir Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija Kaune nejuda.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.