Žinios. Koronavirusas prasibrovė jau į 30 ugdymo įstaigų: vienoje klasėje susirgo 8 mokiniai

Per vakar dieną ištyrus daugiau nei 1380 ėminių, nustatytas 51 naujas užsikrėtimo COVID-19 infekcija atvejis. Beveik pusė – 24 – užfiksuoti Vilniaus apskrityje. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse. Nustatyti 3 įvežtiniai atvejai, asmenys atvyko iš Ispanijos, Latvijos ir Suomijos. Pusė per vakar patvirtintų atvejų susiję su židiniais. Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų yra 3386, iš jų tebeserga 1215. Nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 87 žmonės.

Koronaviruso situacija toliau trikdo kai kurių ugdymo įstaigų darbą. Pranešama, kad dėl infekcijos protrūkio vienoje Vilniaus progimnazijoje penktokai–aštuntokai bus ugdomi nuotoliniu būdu, šioje ugdymo įstaigoje koronavirusas nustatytas aštuoniems vienos klasės moksleiviams. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, koronavirusas fiksuojamas jau 30 ugdymo įstaigų. Iš viso ugdymo įstaigose šiuo metu COVID-19 patvirtinta 43 asmenims, iš jų – 34 vaikams. Iš viso izoliuotas 561 asmuo.

Nauji mokslo metai daugeliui pirmakursių šiemet prasidėjo rugsėjo viduryje. Aukštųjų mokyklų vadovai džiaugiasi sulaukę daugiau studentų, tiesa, tarptautinių studentų gerokai sumažėjo. Kaip ir bendrojo lavinimo mokyklos, aukštosios rengiasi mokyti mišriu būdu – įsigijo papildomų kamerų, rado naujų erdvių paskaitoms.

Lietuvos biudžetas kitąmet bus deficitinis. Pasak finansų ministro, naujausios ekonomikos raidos prognozės rodo, kad šalies ūkis šiemet susitrauks pusantro procento, o kitąmet ekonomika augs 3,3 proc. Pasak Viliaus Šapokos, nors valstybė turi pasirūpinti pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis, esant dideliam neapibrėžtumui, reikia vengti neapdairaus išlaidų didinimo visose ne pirmo būtinumo srityse. Naujos prognozės esą bus aktualios rengiant kitų metų biudžeto projektą.

Aliaksandras Lukašenka Sočyje susitinka su Vladimiru Putinu. Tai – pirmas susitikimas nuo rugpjūčio 9-ąją vykusių suklastotų prezidento rinkimų, sukėlusių masinių protestų bangą. Lyderiai tikina aptarsią ekonomiką, energetikos klausimus bei šalių integraciją. Opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja teigia, kad bet koks V. Putino ir A. Lukašenkos susitarimas – teisiškai negalioja.

Prancūzijos ir Švedijos mokslininkai patvirtino, kad Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas apnuodytas „Novičiok“ grupei priklausančiais nuodais. Vokietijos vyriausybė, gavusi naujus rezultatus, dar kartą reikalauja Maskvos pasiaiškinimo. Berlynas pabrėžia, kad jau 3 nepriklausomos laboratorijos patvirtino šią informaciją, nors Rusija tikina, kad įrodymų dėl apnuodijimo nėra.

Japonijos valdančioji partija lyderiu išrinko vyriausiąjį Ministrų kabineto sekretorių Yoshihide Suga. Naujasis lyderis pakeitė dėl sveikatos problemų iš posto pasitraukusį Shinzo Abe.

Vyriausybė svarsto galimybių studiją, pagal kurią Vilniuje galėtų atsirasti 4,5 tūkst. vietų futbolo stadionas. Jame vyktų nacionalinio ir tarptautinio lygio futbolo varžybos ir kultūros renginiai. Tiek valdžia, tiek futbolo aistruoliai sutinka, kad Lietuvoje būtinai reikia naujo stadiono, ypač kol Nacionalinio stadiono statybos Vilniuje ir Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija Kaune nejuda.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.