Žinios. Cichanouskaja: bet koks Putino ir Lukašenkos susitarimas – teisiškai negalioja

Per vakar dieną ištyrus daugiau nei 1380 ėminių, nustatytas 51 naujas užsikrėtimo COVID-19 infekcija atvejis.

Atšaukiama privaloma izoliacija atvykus iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Bulgarijos, Norvegijos, Islandijos, Serbijos ir Lichtenšteino. Atvykusiems iš Latvijos ir Estijos izoliacija taip pat nebus privaloma.

Nuo šiandien iki rugsėjo 20 dienos Švenčionių, Tauragės, Molėtų, Jurbarko, Šilalės, Raseinių, Trakų, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Šiose savivaldybėse fiksuojamas didesnis sergamumas Covid-19, negu kitose, ir viršija 16 atvejų 100 tūkst.

Lietuvos biudžetas kitąmet bus deficitinis. Pasak finansų ministro, naujausios ekonomikos raidos prognozės rodo, kad šalies ūkis šiemet susitrauks 1,5 proc., o kitąmet ekonomika augs 3,3 proc.

Aliaksandras Lukašenka Sočyje sustinka su Vladimiru Putinu. Tai - pirmas susitikimas nuo rugpjūčio 9 įvykusių suklastotų prezidento rinkimų, sukėlusių masinių protestų bangą. Lyderiai tikina aptarsią ekonomiką, energetikos klausimus bei šalių integraciją. Opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja teigia, kad bet koks Putino ir Lukašenkos susitarimas - teisiškai negalioja.

Japonijos valdančioji partija lyderiu išrinko vyriausiąjį Ministrų kabineto sekretorių Jošihidę Sugą. Naujasis lyderis pakeitė dėl sveikatos problemų iš posto pasitraukusį Šindzo Abę.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanjahu vakar vėlai vakare kreipėsi į tautą ir pranešė, kad nuo penktadienio šalyje trims savaitėms bus įįvestas karantinas. Covid-19 atvejų skaičiui sparčiai augant vyriausybė nusprendė imtis apribojimų prieš pat prasidedant žydų naujųjų metų šventei.

Vyriausybė svarsto galimybių studiją, pagal kurią Vilniuje galėtų atsirasti puspenkto tūkstančio vietų futbolo stadionas. Jame vyktų nacionalinio ir tarptautinio lygio futbolo varžybos ir kultūros renginiai. Tiek valdžia, tiek futbolo aistruoliai sutinka, kad Lietuvoje būtinai reikia naujo stadiono, ypač kol Nacionalinio stadiono statybos Vilniuje ir Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija Kaune nejuda.

Lietuvoje pastaraisiais metais – fontanų bumas. Skaičiuojama, kad jų šalyje gali būti mažiausiai pusė tūkstančio. Ekonomistai sako, fontanai traukia žmones, o tai nauda ir aplinkiniams verslams. Bet yra ir skundų.

Londone miesto valdžia leido surengti kasmetį dizaino festivalį, kuris šiais metais skirtas padėti dizaino ir kurybos pramonės šakoms atsigauti po pandemijos.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė