Žinios. Dvylika išgelbėtų ir išgydytų ruonių iš Lietuvos jūrų muziejaus grįš į Baltijos jūrą

LRT TELEVIZIJA

2020.09.14 07:41

Mokslo metus šalies universitetuose ir kolegijose pradeda pirmakursiai. Vėliau nei įprasta mokslo metų pradžią pirmo kurso studentams rekomendavo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, kadangi dėl koronaviruso grėsmės šiemet vėliau vyko brandos egzaminai ir priėmimas į aukštąsias mokyklas.

Sočyje įvyks Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Lyderiai aptars padėtį Baltarusijoje ir sąjunginės valstybės reiikalus. Vakarų pasaulis atidžiai stebės susitikimo rezultatus, nes baiminamasi, kad Rusija gali mėginti įgyvendinti savo planą - Baltarusiją tyliai prijungti prie Rusijos teritorijos.

Londone miesto valdžia leido surengti kasmetį dizaino festivalį, kuris šiais metais skirtas padėti dizaino ir kurybos pramonės šakoms atsigauti po pandemijos. Dėl saugumo dalis renginių perkelti į virtualią erdvę, tačiau organizatorių teigimu susidomėjimas didelis

Dvylika išgelbėtų ir išgydytų ruonių iš Lietuvos jūrų muziejaus šiandien grįš į Baltijos jūrą. Paleidžiami bus tie ruoniukai, kurie sveria ne mažiau kaip 40 kilogramų. Šių metų pavasarį Jūrų muziejaus specialistų pagalbos prireikė 20 išsekusių ruonių jauniklių. Vienas iš jų neišgyveno. Pirmą kartą muziejininkams teko rūpintis ruoniuku, kuris nesvėrė ne dešimties kilogramų. Visi ruoniukai gydyti antibiotikais. Likusieji ruoniukai bus paleisti į Baltiją tada, kai jiems pavyks priaugti reikiamą svorį.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius