Panorama. Protestai Baltarusijoje toliau malšinami jėga: aidi įspėjamieji šūviai, per 400 žmonių sulaikyta

Baltarusijoje tęsiantis protestams dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, teisėsaugos pareigūnai Minske sekmadienį vėl sulaiko žmones, vykstančius į eilinę protesto akciją.

Šiluvoje vykstančiuose didžiuosiuose katalikų Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose sekmadienio mišiose pamokslą pakviestas sakyti Baltarusijos Vyskupų konferencijos pirmininkas, Minsko-Magiliavo arkivyskupas Tadevušas Kandrusevičius.

Lietuvos menininkų palaikymo akcija Baltarusijos žmonėms. Prie Baltarusijos ambasados Vilniuje surengta meninė instaliacija – ambasados pastastas atspindėjo istorinės Baltarusijos vėliavos spalvas. Menininkė Eglė Grėbliauskaitė sako taip siekusi palaikyti Baltarusijoje represuojamų menininkų bendruomenę ir kiekvieną žmogų, besikaunantį už žodžio laisvę, žmogaus teises ir demokratijos vertybes.

Rinkimų šūkis – kiekvienos partijos neatsiejama kampanijos dalis. Vertindami Seimo rinkimams skirtus šūkius, komunikacijos specialistai sako, kad nors šūkiai skiriasi, dauguma sunkiai paaiškinami ir nesiunčia jokios žinutės rinkėjams. Esą net priešingas politines nuostatas turintys politikai pasirinko panašias frazes.

Muitinės pareigūnai sako, kad šįmet narkotikų ir medžiagų, iš kurių jų galima pasigaminti, daugiausia į Lietuvą plūsta per paštą. Iš maždaug šimto pradėtų ikiteisminių tyrimų apie 90 buvo būtent dėl bandymų narkotikų parsisiųsti iš Nyderlandų ar Vokietijos.

Kai kurių pažintinių takų šalyje gali nebelikti. Vietos tapo apleistos ir pavojingos lankytojams. ES paramos projektus prižiūrinti Nacionalinė mokėjimo agentūra sako, kad pasibaigus terminui, paramos gavėjui nebelieka prievolių prižiūrėti taką, todėl bausti už nepriežiūrą – neįmanoma.

Švedijoje Lundo mieste gyventojus ir svečius jau kurį laiką džiugina miniatiūrinis menas, netikėtai atsirandantis įvairiausiose miesto vietose. Mažyčiai vos ne pelėms skirti parduotuvių, kavinių ar namų fasadai visame Lunde netikėtai atsiranda jau kuri laiką. Miesto gyventojai labai patenkinti šiais kūriniais. Šiuos miniatiūrinius fasadus kuria nežinomų menininkų grupė, kuri pasivadino „Anonimouse“.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.