Savaitė. Kubilius: kai baigs galioti Lukašenkos mandatas, ES turės jį traktuoti kaip paprastą Baltarusijos pilietį

Lygiai keturios savaitės iki Seimo rinkimų. Rinkėjai įprastai nėra labai atidūs partijų rinkimų programoms, pačios partijos savo programų dėl COVID-19 irgi negali plačiai pristatyti, todėl artimiausiose „Savaitės“ laidose atkreipsime dėmesį į partijų ketinimus svarbiausiose arba didžiausių permainų reikalaujančiose srityse. Šįvakar – švietimas.

Partijų rinkimų sąskaitos pildosi pinigais, bet ne jie, o idėjos lemia rinkimų sėkmę. Taip sako politikos senbuviai ir rinkimų apžvalgininkai. Tačiau paskleisti tas idėjas kainuoja dideles lėšas. Pažvelgus į praėjusius rinkimus, nebuvo politiko, kuris iškovojo mandatą be pinigų. Kiek kainuos šių metų Seimo nario kėdė?

Lietuvą sukrėtė vaizdai iš Rokiškio r. esančių Skemų socialinės globos namų, kur aptiktas už grotų laikomas globotinis. Gali būti, kad žmogus čia laikytas dvi savaites. Žmogaus teisių biuro pareigūnai tikina, kad tai akivaizdus konvencijos dėl kankinimo pažeidimas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Laikinai nuo pareigų nušalintas įstaigos vadovas. Tačiau tokia situacija vargu ar būtų įmanoma, jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sparčiau vykdytų globos įstaigų neįgaliems pertvarką. Dabar nevykstančios pertvarkos įkaitais tampa ir globotiniai, ir juos prižiūrintys darbuotojai. Beje, ministro nuomonės dėl šio skandalo neteko išgirsti.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Savaitė“ – interviu su nuolatiniu pranešėju Rusijos klausimais Europos Parlamente Andriumi Kubiliumi.

Realiausia kandidatė iki metų pabaigos pristatyti COVID-19 vakciną, „AstraZeneca“, trumpam buvo įžiebusi raudoną šviesą vakcinos kūrimo lenktynėse – pranešė laikinai sustabdžiusi pradėtus bandymus, mat vienas iš savanorių sunegalavo. Tačiau pauzė netruko nė savaitės, šeštadienį bendrovė paskelbė tęsianti trečios stadijos skiepų bandymus.

Jungtinės Karalystės vyriausybė parlamentui pateikė įstatymo projektą, kuris, kaip pripažįsta net ir jos pačios kabineto nariai, pažeidžia tarptautinę sutartį – išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimą. Įstatymas leistų Britanijai vienašališkai keisti arba atšaukti prekių judėjimo taisykles Šiaurės Airijoje, jei nepavyktų su Europos Sąjunga sutarti dėl naujos prekybos sutarties.

Jungtinių Valstijų rinkimų kampanijoje prasideda svarbiausias, rudens etapas. Likus tik kiek daugiau nei pusantro mėnesio, Donaldas Trumpas ir Joe Bidenas vis dažniau keliauja susitikti su rinkėjais ir griežčiau kritikuoja priešininko stovyklą. Apklausos rodo, kad pasitempti reikia prezidentui, mat Bidenas prieš Trumpą pirmauja maždaug 7 procentiniais punktais.

Ved. Nemira Pumprickaitė.