Žinios. Graikijoje – tūkstantinis protestas: šalies gyventojai reiškia nepasitenkinimą premjeru

Baltarusijoje tęsiantis protestams dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, teisėsaugos pareigūnai Minske sekmadienį vėl sulaiko žmones, vykstančius į eilinę protesto akciją.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Daugėja susirgimų Vilniaus Gabijos progimnazijoje, atvejų, susijusių su policijos komisariatu Raseiniuose, kariuomenėje, siuvimo įmonėje Šiauliuose. Taip pat pranešta ir apie 87 mirties atvejį.

Šiluvoje vykstančiuose didžiuosiuose katalikų Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose sekmadienio mišiose pamokslą pakviestas sakyti Baltarusijos Vyskupų konferencijos pirmininkas, Minsko-Magiliavo arkivyskupas Tadevušas Kandrusevičius.

Muitinės pareigūnai sako, kad šįmet narkotikų ir medžiagų, iš kurių jų galima pasigaminti, daugiausia į Lietuvą plūsta per paštą. Iš maždaug šimto pradėtų ikiteisminių tyrimų apie 90 buvo būtent dėl bandymų narkotikų parsisiųsti iš Nyderlandų ar Vokietijos.

Kai kurių pažintinių takų šalyje gali nebelikti. Vietos tapo apleistos ir pavojingos lankytojams. ES paramos projektus prižiūrinti Nacionalinė mokėjimo agentūra sako, kad pasibaigus terminui, paramos gavėjui nebelieka prievolių prižiūrėti taką, todėl bausti už nepriežiūrą – neįmanoma.

Švedijoje Lundo mieste gyventojus ir svečius jau kurį laiką džiugina miniatiūrinis menas, netikėtai atsirandantis įvairiausiose miesto vietose. Mažyčiai vos ne pelėms skirti parduotuvių, kavinių ar namų fasadai visame Lunde netikėtai atsiranda jau kuri laiką. Miesto gyventojai labai patenkinti šiais kūriniais. Šiuos miniatiūrinius fasadus kuria nežinomų menininkų grupė, kuri pasivadino „Anonimouse“.

Rusai sekmadienį balsuoja regioniniuose rinkimuose, kuriuos temdo pagrindinio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimas, koronaviruso pandemijos paaštrinta ekonominė krizė ir dideli protestai kai kuriuose šalies regionuose.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas.