Žinios. Sekmadienį Baltarusijoje – eilinis masinis protestas prieš Lukašenką: pranešama apie sulaikymus

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Daugėja susirgimų Vilniaus Gabijos progimnazijoje, atvejų, susijusių su policijos komisariatu Raseiniuose, kariuomenėje, siuvimo įmonėje Šiauliuose. Taip pat pranešta ir apie 87 mirties atvejį.

Baltarusijoje tęsiantis protestams dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, teisėsaugos pareigūnai Minske sekmadienį vėl sulaiko žmones, vykstančius į eilinę protesto akciją. Žmogaus teisių centro „Viasna“ duomenimis, jau sulaikyti 18 žmonių.

Šiluvoje vykstančiuose didžiuosiuose katalikų Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaiduose sekmadienio mišiose pamokslą pakviestas sakyti Baltarusijos Vyskupų konferencijos pirmininkas, Minsko-Magiliavo arkivyskupas Tadevušas Kandrusevičius.

Muitinės pareigūnai sako, kad šįmet narkotikų ir medžiagų, iš kurių jų galima pasigaminti, daugiausia į Lietuvą plūsta per paštą. Iš maždaug šimto pradėtų ikiteisminių tyrimų apie 90 buvo būtent dėl bandymų narkotikų parsisiųsti iš Nyderlandų ar Vokietijos.

Rusai sekmadienį balsuoja regioniniuose rinkimuose, kuriuos temdo pagrindinio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimas, koronaviruso pandemijos paaštrinta ekonominė krizė ir dideli protestai kai kuriuose šalies regionuose.

Ved. Marijus Žiedas.