Panorama. Vis daugiau židinių ne ligoninėse, o darbovietėse: darbdaviai teigia, kad rekomendacijos neefektyvios

Vis daugiau COVID–19 židinių Lietuvoje fiksuojama ne ligoninėse, kaip pavasarį, o darbovietėse. Izoliuoti šimtai Lietuvos įmonių darbuotojų. Tačiau dalis darbdavių teigia, kad valstybės rekomendacijos, kaip įmonėse išvengti viruso plitimo, dažnai neaiškios ir neefektyvios, o virusas į įmones esą atnešamas iš išorės: plinta ne dėl saugumo reikalavimų nesilaikymo darbovietėje, o viešose vietose.

Farmacijos milžinė „AstraZeneca“ šeštadienį pranešė atnaujinusi vakcinos nuo COVID-19 bandymus, gavusi Didžiosios Britanijos reguliavimo institucijų leidimą po pertraukos, padarytos dėl vieno savanorio Jungtinėje Karalystėje ligos.

Baltarusijoje tūkstančiai moterų išėjo į protestą, reikalaudamos Aliaksandro Lukašenkos atsistatydinimo. Eisenoje greitai pasirodė specialiųjų tarnybų automobiliai ir pradėjo suimti protestuotojas.

Dohoje šeštadienį prasidėjo istorinės taikos derybos tarp Afganistano vyriausybės ir Talibano, kuriomis siekiama užbaigti 19 metų trunkantį karą, pranešė korespondentai. Kataro užsienio reikalų ministras šeichas Mohammedas bin Abdulrahmanas al Thani pradėjo derybas per ceremoniją viename prabangiame Dohos viešbutyje.

Kitą mėnesį, praėjus dvejiems metams po iškilmingų laidotuvių, bus atidengtas Adolfo Ramanausko-Vanago kapavietę papuošiantis paminklas. Skulptorius Algirdas Kuzma šiuo metu atlieka paskutiniuosius darbus – sako tęsiantis prieš du dešimtmečius pradėtus tėvo. Partizanų vado dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė sako, kad paminklas bus ne tik jos šeimai, bet ir tiems, kurių artimieji kovojo partizaniniame kare.

Nedarbo šuolis Lietuvoje – vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Kai kuriuose šalies rajonuose nedarbo lygis priartėjo prie 20 procentų. Nors rinkoje laisvų darbo vietų netrūksta, žmonės dirbti nesuinteresuoti. Verslas tikina, kad tam daugiausia įtakos turi dalijamos išmokos ir pašalpos.

Gimdyvės, kurios vaikų susilaukia per pandemiją, piktinasi, kad per gimdymą negali nusiimti veido kaukių. Moteris gali būti be jos, jeigu iki gimdymo būna sulaukusi neigiamo COVID-19 testo rezultato. Tačiau patys pripažįsta, kad dalis moterų, atvykusių gimdyti, savo testo rezultato nesulaukia, todėl tenka gimdyti dėvint kaukę.

Klaipėdoje, Kaune ir Jonavoje gyvūnų mylėtojai surengė eisenas, kuriomis valstybės institucijas ragina nebūti atlaidžias, o griežčiau ir principingiau tikrinti, lengvai neįteisinti visų veisyklų, reikalauti deramų gyvūnų laikymo sąlygų.

Kretingoje rekonstruojant Vilniaus gatvę, archeologai aptiko XVIII amžiaus statinių liekanų, per tūkstantį įvairiausių radinių, iš kurių penktadalis – muziejinės vertybės. Todėl prireiks daugiau archeologinių tyrinėjimų ir gatvės rekonstrukcija užtruks.

Ved. Marijus Žiedas.