Pašnekesiai apie tave ir kitus. Žalingi įpročiai: ar pakanka valios ir draudimų jiems įveikti?

Pašnekesiai apie tave ir kitus. Žalingi įpročiai: ar pakanka valios ir draudimų jiems įveikti?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Alkoholis, narkotikai, lošimai, persivalgymas ar maisto atsisakymas, kompiuteriniai žaidimai, atsitiktiniai seksualiniai nuotykiai… Visa tai gali užvaldyti mūsų gyvenimus, tapti įpročiais, neleidžiančiais nuo jų atsitraukti, laisvai mąstyti, priimti nepriklausomus sprendimus. Visa šeima ar giminė gali choru maldauti ar piktai reikalauti liautis, gydytojai ar psichologai iki užkimimo gali aiškinti šių įpročių žalą, valdžia kažką drausti, sveikatintojai siūlyti kvaišalus keisti sportu, maudynėmis eketėje ar Rytų dvasinėmis praktikomis – įpročiai išlieka.

Kaip formuojasi įprotis? Kas jo susiformavime turi daugiausia įtakos? Ar jam pakeisti reikia nukristi į gyvenimo dugną? Ar padeda apeliavimas į sveiką protą ir valią? Ar veikia draudimai?

Ved. Aušra Griškonytė ir Rūta Bačiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos vedėjos, dėkingos klausytojams už ištikimybę, smalsumą ir palaikymą, tvirtina, kad laida augina ir jas pačias:“ Vis labiau paprastėjame, nes rimti klausimai, į kuriuos gilinamės, skatina ieškoti esmės, o ne pompastiškos formos, kurios ir taip šiandien visur apstu. Norime būti nuoširdžios ir draugiškos. Norime skatinti mylėti vienas kitą, nes jokios didesnės vertybės šiame pasaulyje nėra ir tikriausiai nebus. Ir norime parodyti, kad meilės ryšį galime pasiekti tik šnekantis iš širdies.“

Kiti laidos epizodai

Pašnekesiai apie tave ir kitus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.