Žinios. Baltarusijos kasdienybė nesikeičia – protestuotojai ir toliau grūdami į automobilius

pirmadienį planuojamas Lukašenkos ir Putino susitikimas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkai penktadienį pristatė pirmus populiacijos tyrimo rezultatus. Šešiose savivaldybėse vykdytas testavimas parodė, kad koronavirusu (COVID-19) persirgo nuo 1,3 iki 2,8 proc. gyventojų.

Prezidentas Gitanas Nausėda interviu BNS pažadėjo būti aktyvus formuojant Vyriausybę po Seimo rinkimų. Kandidatai į ministrus, pasak šalies vadovo, bus vertinami pagal tai, kaip jų požiūris dera su prezidentūros ruošiama gerovės valstybės vizija. Pasisakymas vertinamas nevienareikšmiškai. Vieni teigia, kad prezidento aktyvumas suaktyvins ir Seimo rinkimų kampaniją, kiti – jog G. Nausėdos pasisakymai esą reiškia Seimo rinkimuose balsuosiančių rinkėjų valios negerbimą.

Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič ragina Jungtines Tautas atsiųsti į Baltarusiją stebėtojų misiją. Šalyje toliau sulaikomi protestuotojai, tačiau savaitgalį vėl rengiami mitingai visoje Baltarusijoje. Kremliaus teigimu, pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka turėtų susitikti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

Rusijos policija ketina prašyti Vokietijos leisti apklausti Aleksejų Navalną, gydomą Berlyne dėl sunkaus apnuodijimo. Sibiro transporto policija, kuri tiria A. Navalno maršrutą iki tol, kai jis pasijuto blogai, praneša norintys užduoti papildomų klausimų. Vieną didžiausių Kremliaus kritikų medikai jau pabudino iš komos, pranešama, kad jis jau viską prisimena iki tol, kol neteko sąmonės.

Beveik 400 su ugdymo įstaigomis susijusių žmonių per pirmąsias naujų mokslo metų dienas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pasiuntė į saviizoliaciją. Realiai jų yra dar bent keliais šimtais daugiau pačių ugdymo įstaigų sprendimu. Savanoriškai į saviizoliaciją pasitraukusių darželinukų ir mokinių, kurie dar negali būti palikti vieni namuose, tėvams jokios išmokos nesant galimybei dirbti nuotoliniu būdu nepriklauso.

Praėjus savaitei po to, kai iš neteisėtos veisyklos Kretingoje buvo išgelbėta dešimtis kankintų šunų, beveik kasdien visoje Lietuvoje randamos panašios nelegalios vadinamosios daugyklos. Gyvūnų teisių gynėjai dėl tokios metų metais nespręstos situacijos kaltina Valstybinę maisto ir veterinarinę tarnybą. Šios vadovas teigia, kad jo darbuotojai su policija jau pradėjo operatyviau reaguoti į pranešimus apie kankinamus gyvūnus. Politikams užsimojusiems griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų gynėjai teigia, kad dabar tai – ne svarbiausias klausimas.

Valstybinio plėtros banko idėją vertinusi darbo grupė analizavo tris variantus, kaip galėtų atsirasti valstybinis bankas ir ką jis turėtų veikti. Svarstyta, kad banku tapti galėtų sujungtos dabartinės plėtros įstaigos, įsteigtas jų holdingas arba nusipirktas veikiantis bankas.

Radviliškio rajone – auksinių vestuvių šventė. Vienu metu 50 santuokos metų jubiliejų minėjo beveik 30 porų. Viena iš jų – ir deimantines. Poros sako, kad tvirtos santuokos pagrindas yra ištikimybė ir kantrybė, o išvengti didelių barnių padeda geras humoro jausmas.

Sportas.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.