Laba diena, Lietuva. Metas matuoti politinį pulsą: kaip priešrinkiminius debatus vertina politologė?

Metas pakalbėti apie šiandienos aktualiją – baigėsi populiacijos tyrimas. Anot tyrimo rezultatų, 3 proc. visuomenės persirgo COVID-19 infekcija to nežinodami. Apie tyrimą ir jo rezultatus kalbamės su jo vykdytoju LSMU profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Lietuva – viena mažiausiai COVID-19 infekcijos paveiktų šalių. Tačiau yra sferų, kuriose poveikis ypač jaučiamas – šalyje ypač padaugėjo bedarbių asmenų. Apie nedarbo lygio šuolį kalbamės su ekonomiste Indre Genyte-Pikčiene.

Rusijoje vyksta regionų rinkimai – pagrindiniai dalykai, kurie žmonėms rūpi: pandemija, ekonomikos stagnacija, domimasi ir Aleksejaus Navalno likimu. Su kontekstu plačiau supažindina LRT.LT užsienio naujienų redaktorius Ignas Kinčinas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su policijos pareigūnais pažadėjo efektyviaus ir greičiau reaguoti į pranešimus apie netinkamai laikomus ar veisiamus gyvūnus. Tačiau žiauraus elgesio atvejų vis dar pasitaiko. Vakar Kaune iš vieno asmens paimtas 81 šuo, nors oficialiai buvo galima laikyti tik 2 kalytes.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje lankosi Mindaugas Aušra, kuris nagrinėja pandemijos poveikį algoms.

Penktadienis ir metas politologės Rimos Urbonaitės politinei savaitės apžvalgai. Šiandien aptariame įsivažiuojančius rinkimų debatus ir ko galima tikėtis iš partijų likus lygiai mėnesiui?

Kretingoje, rekonstruojant vieną pagrindinių Vilniaus gatvių – džiuginantys atradimai. Vos pradėję žvalgytis, archeologai aptiko XVIII a. statinių liekanų, rado per tūkstantį įvairiausių radinių: koklių, buitinės keramikos, monetų, iš kurių penktadalis – muziejinės vertybės.

Radviliškio rajone – auksinių vestuvių šventė. Vienu metu Burbiškio dvare penkiasdešimtąsias santuokos metines mini beveik 30 porų. O viena jų švenčia net deimantines vestuves. Auksinių vestuvių tradicijomis ir ilgos bei tvirtos santuokos paslaptimis domėjosi Aina Mizgirdė.

Klaipėdoje pradedama pietinio ir šiaurinio bangolaužių, geriau žinomų, kaip molai, rekonstrukcija. Kaip keisis Baltijos jūros vartai domėjosi Jovita Gaižauskaitė.

Laidą baigiame socialinių tinklų apžvalga, šį kartą ji – su Karolina Panto. Dėmesio centre – baigtas populiacijos tyrimas dėl COVID-19 bei Gitano Nausėdos interviu.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau