Ryto allegro. Kadencijas baigusios kultūros atašė Živilė Etevičiūtė ir Rita Valiukonytė

Ryto allegro

2020.09.11 07:05

Ryto allegro. Kadencijas baigusios kultūros atašė Živilė Etevičiūtė ir Rita Valiukonytė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“ ir „7 meno dienos“ apžvalga.

„Tai knygos, kurių tikslinė auditorija yra vaikai ar jaunimas, tačiau iš tiesų jos yra skirtos visiems širdimi jauniems žmonės...“ – pastebi Donatas Puslys, pristatydamas vokiečių rašytojos Mirjam Pressler knygą apie tolerancijos idealą „Natanas ir jo vaikai“ (išleido „Magnificat leidiniai“) ir Nobelio literatūros premijos laureatės Olgos Tokarczuk ir iliustruotojos Joannos Concejo kūrinį apie lėto, sėslaus gyvenimo džiaugsmą „Pamesta siela“ (išleido „Odilė“).

„Knygos viršelis turi būti tobulas, nes nuo jo labai priklauso knygos likimas“,- sako garsus Lietuvos ir Lenkijos grafikas, dailininkas Stasys Eidrigevičius.

Slovėnų režisierius Jaša Koceli Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristato senovės graikų tekstais paremtą spektaklį „Elektra“. Režisierių kalbina Kotryna Lingienė.

Kontaktų mezgimas, Lietuvos kultūros sklaida, mūsų šalies įvaizdžio formavimas ir nuolatinis kultūrinio gyvenimo sekimas – tai tik kelios atsakomybės, tenkančios kultūros atašė. Kokie iššūkiai, patirtys ir pasiekimai? Pokalbis su kadencijas baigusiomis Živile Etevičiūte (Kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje) ir Rita Valiukonyte (Kultūros atašė Vokietijoje).

Klaipėdoje vyksta videožaidimų, animacijos ir virtualiosios realybės projektų festivalis „BLON“. Jo programoje – kontraversiški filmai, videožaidimai, virtualiosios realybės darbai, suaugusiems bei vaikams skirta subtili ir estetiška Prancūzijos, Japonijos, Skandinavijos ir kitų šalių meistrų animacijos ir videožaidimų programa. Festivalio vadovę Laurą Almantaitę kalbina Česlovas Burba.

Vedėja Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.