Žinios. Seimas susirinko į paskutinę šios kadencijos sesiją: baiminamasi, kad sprendimus veiks artėjantys rinkimai

Prasidėjusią naują Seimo sesiją politikai vadina itin įtempta, nes tai - laikas prieš rinkimus. Pasak prezidento Gitano Nausėdos, tai pats sudėtingiausias metas, kai neretai kyla pagundų pamiršti ilgalaikius strateginius tikslus ir imtis vienadienių sprendimų, kurie padėtų per rinkimų kampaniją. Tačiau Seimui per maždaug du mėnesius teks priimti ir nemažai svarbių įstatymų. Pagrindinis darbas - pateikti kitų metų biudžetą. Jį valstiečių lyderis vadina pertekliniu ir socialiai orientuotu, o opozicijos lyderis teigia, kad žmonės eis balsuoti dar išvis nežinodami, koks yra biudžetas.

Seime priimta rezoliucija ragina tarptautinę bendruomenę reaguoti į įvykius Baltarusijoje ir užkirsti kelią Rusijai lemti šios šalies politikos kryptį. Aliaksandras Lukašenka vadinamas neteisėtu vadovu, o bet kokius jo veiksmus siekiant sudaryti naujus susitarimus su Rusija raginama vertinti kaip nusikaltimą prieš tautą, faktinę šalies aneksiją.

Seime surengtas ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas. Kovo 11-ąją planuotas renginys pavasarį neįvyko dėl koronaviruso pandemijos ir buvo atidėtas. Šiandien per iškilmingą posėdį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams įteiktas Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui sukurtas stiklo menininko Remigijaus Kriuko darbas.

Sulaikyta Baltarusijos opozicionierė Maryja Kalesnikava Baltarusijos tyrimų komitetui pateiktame skunde rašo, kad jai grasina fiziniu susidorojimu. Ji sako, kad saugumo pareigūnai ją bandė jėga išsiųsti iš šalies baugindami, kad vienaip ar kitaip ji esą vistiek išvyks – sveika arba dalimis. Kalesnikava pasipriešino deportacijai suplėšydama pasą. Jai pateikti kaltinimai bandymu kurstyti valstybės perversmą.

Lietuvoje fiksuojamas didžiausias sergančiųjų COVID-19 skaičius nuo pat pandemijos pradžios. Šiuo metu serga 1070 žmonių ir tai yra daugiau nei buvo balandį. Praėjusią parą nustatyti 36 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga leido rengti masinius tyrimus greitaisiais koronaviruso testais, kurių pirkimo procesus tiria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Šiais testais bus tiriami statutiniai pareigūnai, valstybės tarnautojai Vyriausybės kanceliarijoje, Žemės ūkio ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose, vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, gali kreiptis ir kitos įstaigos.

Londone vyksta neeilinis Europos Komisijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės Atstovų susitikimas. Bendrijos nerimą sukėlė britų parlamentui svarstyti pateiktas vidaus rinkos įstatymo projektas, pagal kurį Jungtinės Karalystės ministrai galėtų vienšališkai keisti arba atšaukti prekių judėjimo taisykles, jei nepavyktų pasiekti prekybos susitarimo su Europos Sąjunga.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras teigia, kad savižudybių skaičius Lietuvoje dėl pandemijos nepadidėjo, tčiau psichologai sako, kad pasekmės galimos vėliau. Emocinės paramos linijose pokalbių apie savižudybes padaugėjo, o ir patys pokalbiai tapo ilgesni bei gilesni.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas turės per dvejus metus atstatyti Ratnyčios upės vagą, iš naujo derinti dokumentus dėl statinių įteisinimo ant upės kranto. Pagal Kauno apygardos teismo paskelbtą taikos sutartį, jei Malinauskas to nepadarys, per pusmetį 5 metrų upės apsaugos juostą patenkančius statinius turės nugriauti ar perstatyti.

Kauno senamiestyje, ant buvusio avalynės fabriko sienos, nupiešto senolio pypkė pradėjo rūkti - taip paskelbta, kad šeštadienį „Fluxus“ festivalis įvyks, nors organizatoriai dvejojo, ar plintant koronavirusui, jį rengs.

Londone atidaroma parduotuvė, skirta legendinei britų roko grupei „The Rolling Stones“. Didžiulis atributikos pasirinkimas roko gerbėjų turėjo sulaukti dar prieš kelis mėnesius, tačiau įkūrėjai dabar džiaugiasi, kad parduotuvę pavyko atidaryti po pandemijos jau atsigaunančiame mieste.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.