7 Kauno dienos. Vienybės aikštės laimingieji, akmens kanklės ir panelės iš Laisvės alėjos

Laidos „7 Kauno dienos“ komanda užsuks į atnaujintą ir tik šių metų gegužę po rekonstrukcijos atidarytą Kauno Vienybės aikštę. Jos architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniuose Vokietijos dizaino apdovanojimuose, o šiandien ji vadinama tiesiog laimingų žmonių aikšte – fontane žaidžiantys vaikai, paaugliai važinėjantys riedlentėmis. Vis dėlto ar tikrai visi kauniečiai šioje erdvėje jaučiasi laimingi? Aiškinsimės, su kokiais sunkumais susiduria į šią aikštę norintys patekti neįgalieji. „Laimingų žmonių aikštė? Aš tikrai nesu lamingas”, – į problemas pirštu bado projekto „Neįgali Lietuva“ autorius Audrius Kalvėnas.

Kaip prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį? Keliausime į Kauno rajone esančius Babtus, kur mus pasitiks skulptorius, tradicinių instrumentų meistras Skalmantas Barkauskas. Bene jauniausias kanklių meistras nusives į savo dirbtuves, kur pademonstruos, ne tik kaip skamba iš skirtingo medžio pagaminti instrumentai, bet ir pristatys unikalias akmens kankles. Ar žinojote, kad dviejų vienodų kanklių surasti neįmanoma? Ir kodėl lietuviai žmogui mirštant skubėdavo kuo greičiau pagaminti šį instrumentą?

Pokalbis 450: su teatrologe, rašytoja Ina Pukelyte. Apie tarpukario miestiečių gyvenimą, romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ kūrybos užkulisius ir netikėtus karjeros posūkius. Kodėl ji netikėtai pasitraukė iš M.K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorės pareigų?