Žinios. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas dar rugsėjį planuoja atvykti į Lietuvą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga leido rengti masinius tyrimus greitaisiais koronaviruso testais, kurių pirkimo procesus tiria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Šiais testais bus tiriami statutiniai pareigūnai, valstybės tarnautojai Vyriausybės kanceliarijoje, Žemės ūkio ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose, vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai, gali kreiptis ir kitos įstaigos.

Lietuvoje fiksuojamas didžiausias sergančiųjų Covid-19 skaičius nuo pat pandemijos pradžios. Šiuo metu serga 1070 žmonių ir tai yra daugiau nei buvo balandį. Praėjusią parą nustatyti 36 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Farmacijos bendrovė „AstraZEneka“ skelbia, kad nepaisant paskelbtos klinikinių bandymų petraukos, jos kuriama vakcina nuo koronaviruso vis tiek turėtų būti prieinama arba šių metų pabaigoje, arba kitų metų pradžioje. Jungtinės Karalystės ir Švedijos bendrovės vadovas sako, kad tai priklausys nuo to, kaip greitai vyks reikalingos reglamentinės procedūros. Vakar paskelbta, kad bandymai laikinai stabdomi, nes vienas savanoris sunegelavo.

Prasidėjusią naują Seimo sesiją politikai vadina itin įtempta, nes tai - laikas prieš rinkimus. Pasak prezidento Gitano Nausėdos, tai pats sudėtingiausias metas, kai neretai kyla pagundų pamiršti ilgalaikius strateginius tikslus ir imtis vienadienių sprendimų, kurie padėtų per rinkimų kampaniją. Tačiau Seimui per maždaug du mėnesius teks priimti ir nemažai svarbių įstatymų. Pagrindinis darbas - pateikti kitų metų biudžetą. Jį valstiečių lyderis vadina pertekliniu ir socialiai orientuotu, o opozicijos lyderis teigia, kad žmonės eis balsuoti dar išvis nežinodami, koks yra biudžetas.

Seime surengtas ir Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas. Kovo 11-ąją planuotas renginys pavasarį neįvyko dėl koronaviruso pandemijos ir buvo atidėtas. Šiandien per iškilmingą posėdį Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarams įteiktas Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui sukurtas stiklo menininko Remigijaus Kriuko darbas.

Seime priimta rezoliucija ragina tarptautinę bendruomenę reaguoti į įvykius Baltarusijoje ir užkirsti kelią Rusijai lemti šios šalies politikos kryptį. Aliaksandras Lukašenka vadinamas neteisėtu vadovu, o bet kokius jo veiksmus siekiant sudaryti naujus susitarimus su Rusija raginama vertinti kaip nusikaltimą prieš tautą, faktinę šalies aneksiją.

Sulaikyta Baltarusijos opozicionierė Maryja Kalesnikava Baltarusijos tyrimų komitetui pateiktame skunde rašo, kad jai grasina fiziniu susidorojimu. Ji sako, kad saugumo pareigūnai ją bandė jėga išsiųsti iš šalies baugindami, kad vienaip ar kitaip ji esą vistiek išvyks – sveika arba dalimis. Kalesnikava pasipriešino deportacijai suplėšydama pasą. Jai pateikti kaltinimai bandymu kurstyti valstybės perversmą.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas dar rugsėjį planuoja atvykti vizito į Lietuvą - tai BNS patvirtino informuoti šaltiniai.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras teigia, kad savižudybių skaičius Lietuvoje dėl pandemijos nepadidėjo, tčiau psichologai sako, kad pasekmės galimos vėliau. Emocinės paramos linijose pokalbių apie savižudybes padaugėjo, o ir patys pokalbiai tapo ilgesni bei gilesni.

Privačius kiemus juosiančias metalines tvoras gyventojams gali tekti nugriauti. Energijos skirtymo operatorius išsiuntė tūkstančius laiškų, kuriuose nurodyta pašalinti prie elektros stulpų esančias metalines tvoras arba jas įžeminti, kad būtų saugu. Gyventojai pasipiktinę, kodėl tai turi daryti savo lėšomis, ir kodėl tvoros užkliuvo tik dabar.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas turės per dvejus metus atstatyti Ratnyčios upės vagą, iš naujo derinti dokumentus dėl statinių įteisinimo ant upės kranto. Pagal Kauno apygardos teismo paskelbtą taikos sutartį, jei Malinauskas to nepadarys, per pusmetį 5 metrų upės apsaugos juostą patenkančius statinius turės nugriauti ar perstatyti.

Kauno senamiestyje, ant buvusio avalynės fabriko sienos, nupiešto senolio pypkė pradėjo rūkti - taip paskelbta, kad šeštadienį „Fluxus“ festivalis įvyks, nors organizatoriai dvejojo, ar plintant koronavirusui, jį rengs.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.