Ryto allegro. Svajonių siekiai naujausiame Linos Lužytės filme „Pilis“

Ryto allegro

2020.09.09 07:05

Ryto allegro. Svajonių siekiai naujausiame Linos Lužytės filme „Pilis“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.

Iniciatyvinė grupė „Išsaugoti Garsą“ kviečia Jus ir toliau palaikyti kino teatro „Garsas“ išsaugojimą ir atvykti į piketą. Pasijungimas V. Tizenhauzienė.

Ieva Buinevičiūtė – apie muziką iš Guillermo del Toro filmo „Vandens forma“, specialiai kurtą Aleksandro Desplat, ir žymiausias XX amžiaus dainų kūrėjų Mako Gordono ir Hario Voreno melodijas.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie skirtingus kelius, atvedusius užsieniečius mokytis lietuvių kalbos, ir mokymąsi pasitelkiant kvapus, vaizdus bei garsus – pokalbis su Vytauto Džidžiojo universiteto Užsienio kalbų instituto dėstytoja dr. Terese Ringailiene.

Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus rezidencijų programoje dalyvavęs rašytojas ir vertėjas Tadas Žvirinskis – apie apie kūrybą ir kultūros žmonių, saugančių ir skleidžiančių literatūrinį palikimą, situaciją. Almos Valantinienės pokalbis.

Domanto Razausko parengta muzikinių naujienų apžvalga.

Į Lietuvos kino teatrus atkeliauja naujausias Linos Lužytės filmas „Pilis“. Filme vaizduojamas realistiškas vienos šeimos, emigravusios į Airiją, gyvenimas. Trijų kartų atstovės gyvena savo svajonėmis arba jų dužimu, bandymu pritapti prie kitos šalies konteksto. Apie jautrias filme atskleidžiamas temas – pokalbis su Lina Lužyte.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.