Stop juosta. Maršrutas nr 119 – Klaipėda I d.

Šio maršruto veikėjai: istorikas Dainius Elertas, laivų statybos inžinierius Michailas Nedovidejevas. Laidos komandą lydės Klaipėdos šokio teatro „Judesio erdvė“ choreografė Laura Geraščenko.

Šis maršrutas nukels į tarpukario Klaipėdos uostą. Didžioji Lietuva, netekusi Vilniaus, pradėjo stiprinti jūrinės valstybės pozicijas. Pasak istoriko D. Elerto, čia iškilo patys didžiausi sandėliai ir įmonės, tačiau keistos lietuvių ambicijos investuoti į uostą stebino vokiečius. „Jie stebėjosi, kam čia tiek investuoti, jei šis kraštas kaip obuolys nukris į Reicho delną“ , – pasakoja D. Elertas.

Pirmasis objektas – Klaipėdos uosto valdyba, skambiai vadinama pirmojo lietuviško uosto „smegenimis“. Čia tarpukariu dirbo žymiausi lietuvių jūrų inžinieriai. Deja, šiandien šis pastatas yra apleistas ir tik visai neseniai gavo vertingų savybių turinčio objekto statusą.

Kitas objektas – Pauliaus Lindenau laivų statykla, kur iki sovietų pasirodymo buvo pastatyti net 55 laivai. Įdomu tai, kad čia pirmą kartą buvo panaudota iki tol šiame krašte nematyta technologija – virinimas. Laidos komanda užsuks į greta įsikūrusią kalvę, kurioje dirbantis inžinierius M. Nedovidejevas pasakos, jog kalvius ir chirurgus sieja kur kas daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.