Laba diena, Lietuva. Artėjantys Seimo rinkimai: kaip kadenciją vertina ekspertai ir kokie iššūkiai laukia debatuose?

Antradienis ir metas politologės Karo akademijos profesorės Jūratės Novagrockienės komentarui. Artėja paskutinė Seimo sesija. Ko galima iš jos tikėtis, kaip ją savo naudai išnaudos partijos? Anot politologės, partijos šią sesiją gali išnaudoti kaip papildomų resursų nereikalaujančią politinę kampaniją. Novagrockienė pastebi, kad šiuo laikotarpiu prasideda ydinga teisėkūros praktika, kurios metu priimama daug naujų įstatymų ir pradeda laviruoti populistiniais pažadais.

Rinkimai po gero mėnesio ir apie rinkimų ir debatų maratoną kalbamės su iniciatyvos „Žinau, ką renku“ tinklo koordinatorė Guoda Vaitiekute. Vaitiekutė teigia, kad pandemijos laikotarpis kelia iššūkius: dėl salės, keliamų saugumo reikalavimų, dėl to gyvai debatus galės stebėti mažiau klausytojų. Atstovė susidomėjimą debatais prilygina miesto šventėms: susirenka šimtai žiūrovų. Prie pokalbio jungiasi ir LRT.LT žurnalistė, portalo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė, kuri bus viena iš debatų moderatorių.

Dovilė Lisauskaitė lankosi viename svarbiausių šios dienos įvykių Lietuvos tikinčiųjų pasaulyje – XVI a. nutapyta Sapiegų Madona istorinėse peripetijose praradusi auksinę karūną, šiandien vėl bus karūnuota. Aukso karūna Dievo motinai padirbinta iš tikinčiųjų suaukotų aukso papuošalų.

Vietoj asmeninio trenerio – interaktyvi sportinė apranga, su judesius fiksuojančiais jutikliais ir užduotis realiu laiku skiriančia programėle. Marškinėliuose ir sportinėse kelnėse integruoti jutikliai fiksuoja pratimą ir kūno atsaką, pagal tai parenkamas individualus darbo krūvis. Tokį kostiumą sukūrę lietuviai viliasi, kad jis ne tik padės pasiekti geresnių sportinių rezultatų, bet ir motyvuos nemesti sportuoti. Interaktyvus sportinis kostiumas jau bandomas sporto salėje, prekyboje turėtų pasirodyti žiemą.

Įvykius Baltarusijoje seka LRT.LT užsienio naujienų redaktorius Edvardas Špokas, kuris lankosi LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje. Tai, kas dedasi kaimyninėje šalyje, kelia daug klausimų. Šiuo atveju kalbame apie šviežiausius įvykius: dingusius opozicijos atstovus, kurie neva tai bandė pabėgti iš šalies ir buvo sulaikyti.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje lankosi Almantas Kulbis, kuris šiandien pasirinko papasakoti apie miško puošmenas – musmires, kurios, kaip teigia jis pats, dažnos baravykų kaimynės. Gamtininkas supažindina su musmirių įvairove, tarp kurių – ir karališkoji musmirė, kuri, pasirodo, net valgoma. Tik jos Lietuvos miškuose rasti nepavyks.

Grybų stygiumi besiskundę dzūkai jau savaitę iš miško neša šimtus baravykų. Varėniškiai sako baravykus renkantys neįprastose grybams vietose – miškuose, kur daug nuvirtusių medžių, kur samanos apaugusios žolėmis. Grybus skaičiavo Rūta Lankininkaitė.

Metas socialinių tinkle apžvalgai, šį kartą ji – su Dariumi Matu. Pagrindinė temos: Luko Savicko tapimas specialiuoju liudytoju FNTT iškeltoje byloje, COVID-19 aktualijos bei Maryjos Kalesnikavos dingimas.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau