Ryto allegro. Veiklą pradeda didžiausias šalyje kultūros kompleksas „SODAS 2123“

Ryto allegro. Veiklą pradeda didžiausias šalyje kultūros kompleksas „SODAS 2123“
Ryto allegro 2020.09.08 07:05

Ryto allegro. Veiklą pradeda didžiausias šalyje kultūros kompleksas „SODAS 2123“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.

Klaipėdoje, kavinėje „10 Tiltų“ atidaryta Algio Kriščiūno tapybos darbų paroda „Sapnuojant gyvenimą“. Akrilu ir aliejumi tapantis kūrėjas sako, kad jo darbai – tai tarsi dienoraštis, kuriame atsispindi paties menininko gyvenimas. A. Kriščiūną kalbina Česlovas Burba.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie nesavanaudišką laisvę ir įvykius Baltarusijoje.

Prasideda didžiausias Lietuvoje šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“ , Lietuvos publikai pristatysiantis pasaulinio pripažinimo sulaukusius Europos kūrėjų darbus, o taip pat – pirmą kartą festivalio istorijoje rengiamą Lietuvos cirko kūrėjų eskizų programą. Pokalbis su programos sudarytoju Audroniu Imbrasu.

Sostinėje veiklą pradeda didžiausias Lietuvoje kultūros kompleksas „SODAS 2123“ – bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikianti visuomenei atvira erdvė. Kodėl Vilniui prireikė dar vienos kultūrinės erdvės? Koks bus šio komplekso identitetas? Pokalbis su „SODAS 2123“ vadove Danute Gambickaite.

Žvelgti į praeitį – tarsi vartyti seną dienoraštį, kurį skaitant galima nustebti, kad problemos, apie kurias kalbėta prieš daugybę metų, ir šiandien beveik tokios pačios. Apie tai pasakoja naujas režisieriaus Karolio Kaupinio ir dramaturgės Birutės Kapustinskaitės kūrinys, muzikiniai paveikslėliai „Radvila Darius, Vytauto“, kurio premjera įvyks atidarant kompleksą „SODAS 2123“. Apie premjerą, kurioje naudojama LRT televizijos archyvų medžiaga, pasakoja režisierius K. Kaupinis.

Prasideda festivalis „Muzika erdvėje“, kuris šiemet, reaguodamas į valstybės 30-metį, kviečia apžvelgti žmogaus ir valstybės santykį bei ieškoti atsakymo į klausimą: kas ir kokie mes esame kaip tauta šiandien? Pokalbis su „Muzika erdvėje“ vadovais, kompozitoriais Matu Drukteiniu ir Agne Matulevičiūte.

„Klasikos koncertų salės“ – LRT KLASIKOS savaitės koncertus pristato vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau