Laba diena, Lietuva. Europos Komisija pasiūlė vieningą COVID-19 ribojimo priemonių suvienodinimo planą

„Laba diena, Lietuva“ eteryje – pokalbis su Europos humanitarinio universiteto atstovu Maksimu Milta. Anot, M. Miltos, Lukašenka nors ir pakeitė taktiką, tačiau ji jau yra matyta – šiandien į protestuotojų gretas bando įsiskverbti provokatoriai ir taip juos diskredituoti. Ar artėja naujų žiaurių susirėmimų metas? Apie tai – pokalbyje.

Per artėjančius Seimo rinkimus užsienio lietuviai turės atskirą apygardą. Vyriausioji rinkimų komisija antradienį bendru sutarimu priėmė sprendimą 2020 metų Seimo rinkimams sudaryti Pasaulio lietuvių vienmandatę rinkimų apygardą. Kaip Seimo rinkimai vyks užsienyje gyvenantiems Lietuviams? Į šį klausimą atsako LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pašnekovai – Pasaulio leituvių bendruomenės valdybos pirmininkė Dalia Henke, Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Mantvydas Bekešius ir VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Europos Komisija pasiūlė vieningą COVID-19 ribojimo priemonių suvienodinimo planą. Apie jį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas Europos Komisijos Lietuvoje atstovas Arnoldas Pranckevičius. Anot jo, Europos Sąjungos interesas, kad Bendrijos piliečiai keliautų laisvai, tačiau

Pirmadienio LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ laidoje – tradicinės politologo Lino Kojalos įžvalgos. Temos: nuo protestų Baltarusijoje ir Lukašenkos galimybių išlaikyti valdžią, Vakarus neraminančios Rusijos ir Kinijos partnerystės, iki Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės santykių.

Išsigandę, susigūžę, antisanitarinėmis sąlygomis mažuose garduose, be vandens ir maisto, išsitepę savo pačių išmatomis – tokį vaizdą išvydo gyvūnų teisių globėjai, nuo penktadienio visoje šalyje vykdantys reidus, kaip įtariama, nelegaliose šunų veisyklose šalies miestuose. Apie nelegalias veisyklas – pokalbis su Kinologų draugijos pirmininke Ramune Kazlauskaite.

Vidutinė naujuoju koronavirusu sergančio asmens gydymo kaina ligoninėje mokesčių mokėtojams atsieina 1 960 eurų, o brangiausio COVID-19 paciento gydymas Lietuvoje siekė 130 tūkst. eurų, rodo Valstybinės ligonių kasos pateikti duomenys.

Per visą šalį atskleidžiant vis daugiau nelegalių šunų veisyklų, itin sparčiai keturkojų daugėja prieglaudose. Klaipėdos „Nuare“ atsidūrė per pusšimtis šunų iš Kretingos rajono ir Tauragės, daugiausia – patelės, kurios gretas dar pagausina šuniukais. Į pagalbą prieglaudų darbuotojams suskubo savanoriai.

Socialinių tinklų apžvalga su žurnaliste Evelina Stankūnaite.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau