Veranda. Sodyboje į save pasinėręs Linas Adomaitis, didingas prezidentūros kiemas ir Visagino unikalumas

Šį kartą LRT PLIUS laidoje „Veranda“ – 4 temos.

Visaginas – jauniausias Lietuvos miestas, atsiradęs aštunto dešimtmečio viduryje. Centrinės sovietų valdžios nurodymu buvo projektuojamas valstybinis, respublikinis miestas prie suplanuotos Ignalinos atominės elektrinės. Pavadintas jis buvo Sniečkumi ir pritraukė daug jaunimo iš skirtingų Sovietų Sajungos kampelių. Kokia buvo Visagino urbanistinė specifika, išlikusi iki šių dienų ir ko įprasto kiekvienam miestui, jame nėra iki šiol?

Vėlyvojo klasicizmo stiliaus prezidentūros rūmų ansamblio šerdis – erdvus vidinis kiemas. Iš Universiteto gatvės patekę pro rūmų vartus, atsiduriame vienoje gražiausių Senamiesčio erdvių. Prezidentūros rūmų komplekso pastatams pavyko išsaugoti savo didingą istoriją. Kaip ir pačiam kiemui. Šioje išskirtinėje erdvėje lankėsi ne viena istorinė asmenybė.

Penkti metai Kristina ir Darius Grigaliūnai savaitgaliais stato namą. Jis bus galutinai įrengtas tik po dvejų metų. Ypatingos formos statinys, kuriam naudojamos išskirtinės medžiagos. Pora, sugalvojusi statiniui rinktis kupolo formą, net neturėjo supratimo, kur tokį pamatyti savo akimis. Kas padėjo?

Prieš daugiau nei dešimt metų dainininkas Linas Adomaitis su žmona fotografe Irma Adomaitiene atsitiktinai įsigijo sodybą Kazlų Rūdos rajone. Sodybos įsigijimo inspiracija tapo Lino Adomaičio aistra – kelionės po Centrinę Ameriką ir indėnų kultūra.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.