Labas rytas, Lietuva II d. Išskirtinai LRT: pokalbis su „Vikipedijos“ įkūrėju Jimmy Wales`u

II-ąją rugsėjo 7 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalį pradedame pokalbiu apie aktualią problemą – migreną.

Šiandien prasideda migrenos žinomumo savaitę, kurią LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje pasitinkame su Migrena sergančiųjų asociacijos prezidente Lina Stanevičiūte. Anot ilgiau nei ketverius metus sergančios migrena Linos, ši liga – įgimta ir nepagydoma, tad lieka tik susigyventi. Prie pokalbio prisijungia ir VU Klinikinės medicinos instituto direktorius Dalius Latužis.

Rubrikoje „Stop kadras“ – 90 metų japonas ruošiasi „Geležinio žmogaus“ čempionatui.

„Kalendorius“. Šiemet Panevėžio miestas mini 517-ąjį gimtadienį. Panevėžio vardas pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1503 m. rugsėjo 7 d., kai Lietuvos Didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras savo rašte Ramygalos bažnyčios klebonui pranešė apie parapijai dovanojamas žemes tarp Nevėžio ir Lėvens upių. Rašte Minimas ir Panevėžys. Šioje teritorijoje dešiniajame Nevėžio krante 1507 metais pastatyta bažnyčia, o šalia, kaip bažnytinė valda, – smuklė, spirito varykla, pirtis. 1548 m. dvaro žemių patikros rašte jau minimas ir Naujasis miestas. Naujasis Panevėžys, priklausantis didžiojo kunigaikščio dvarui, įsikūrė kairiajame Nevėžio krante ir greitai pralenkė Senąjį. 1661 m. Senasis Panevėžys gavo turgaus privilegiją. Nuo 1780 m. Senasis ir Naujasis Panevėžys ėmė jungtis, o 1791–1792 m. tapo miestu.

„Šokio pusryčiai“ – projektas, kuriame vietoj rytinės mankštos kartu su choreografais ir šokių mokytojais galėste pasimokyti naujų judesių ir atrasti jums dar nebandytą naują stilių. Šįryt pamoką veda Denisas Kolomyckis.

Turbūt ne kartą ieškojote informacijos internete ir atsigręžėte į interneto enciklopedija laikomą „Vikipediją“. Žinote, kad informaciją šiame tinklapyje redaguoti ir pateikti gali kiekvienas, o ar ką nors žinote apie jo įkūrėją? LRT turėjo išsskirtinę progą pakalbinti „Vikipedijos“ įkūrėją Jimmy Wales'ą.

Laidą užbaigiame socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau