Ryto garsai. Iki Seimo rinkimų lieka kiek daugiau nei mėnuo. Ką apie juo žinome ir ko dar ne?

Ryto garsai

2020.09.07 06:30

Ryto garsai. Iki Seimo rinkimų lieka kiek daugiau nei mėnuo. Ką apie juo žinome ir ko dar ne?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Didžiausia demonstracija pavadinimu „Vienybės eisena“ vyko Minske, kur, pasak kai kurių šaltinių, į gatves susirinko apie 200-us tūkstančių žmonių. Čia kilo ir susirėmimų su OMON pareigūnais: protestuotai bandė priartėti prie prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos, tačiau buvo išvaikyti ašarinėmis dujomis. Nepaisant to, pasaulio žiniasklaidos dėmesys Baltarusijos įvykiams mažėja.

Kai tik prasidėjo koronaviruas Lietuvoje, daug dėmesio buvo nukreipta į ligonines, kur buvo vežami susirgusieji, kurios turėjo persitvarkytų. Vėliau gydymo įstaigoms priekaištauta, kad jos atšaukus karantiną nepradėjo dirbti pilnu pajėgumu. Dabar apie ligoninių darbą girdime gerokai mažiau.

Iki Seimo rinkimų spalio 11 dieną lieka kiek daugiau nei mėnuo. Ką apie juo žinome ir ko nežinome, kalbamės su vyriausios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte.

Prieš kelias savaites įsibėgėjus protestams Baltarusijoje, Vilniaus universitetas nusprendė baltarusių studentams pasiūlyti nemokamas studijas. Taip siekiama išreikšti solidarumą ir paremti kaimyninės šalies demokratiškumo siekius, teigia universitetas. Ar renkasi baltarusių studentai studijas Vilniaus universitete, kalbamės su rektoriumi Rimvydu Petrausku.

Šią savaitę, jei viskas gerai, turėtų baigtis Lietuvos populiacijos tyrimas, kuriuo siekiama nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama. Tyrimai atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojams. Kokia situacija šiuo metu, kalbamės su tyrimo vadovu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.