Ryto allegro. Kanovičiaus literatūrinės premijos laureatė rašytoja Jurga Žąsinaitė apie lietuvišką Gardino trauką

Ryto allegro

2020.09.07 07:05

Ryto allegro. Kanovičiaus literatūrinės premijos laureatė rašytoja Jurga Žąsinaitė apie lietuvišką Gardino trauką

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Pasaulio kultūros naujienos.

„Man Gardinas yra absoliučiai iškrintantis iš viso Baltarusijos konteksto miestas, aš ten jaučiu tokią lietuvišką trauką“, – dalijasi mintimis rašytoja, humanitarinių mokslų dr. Jurga Žąsinaitė, už romaną „Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija” įvertinta G. Kanovičiaus 2020 metų literatūrine premija, skiriama už prozos kūrinį įprasminantį daugiatautę Lietuvos istoriją. Pokalbis su laureate apie romano rašymo aplinkybes ir Gardino, miesto-muziejaus, paslaptis.

Kanų, Berlyno, Ansi ir kituose didžiuosiuose festivaliuose pristatyti lietuviški trumpametražiai filmai atkeliauja į Lietuvos kino teatrus. Apie vienų geriausių pastarųjų metų trmpametražių filmų programas pasakoja Austėja Kuskienė.

Minime poeto Pauliaus Širvio 100-metį. Pasak literatūrologės Elenos Baliutytės, Paulius Širvys yra poetas legenda, kuri remiasi neišardoma biografijos ir kūrybos jungtimi.

Su jaunąja menininke Urte Lučiūnaite, studijuojančia vaizduojamąjį meną Didžiojoje Britanijoje, apie pirmąją parodą Vilniaus Užupyje „Kometos pluoštas“ ir kūrybinius užmojus kalbasi Irtautė Gutauskaitė.

Prasidėjo 6-oji Vilniaus keramikos bienalė „Naujas/Frech“. „Šių metų bienalė traukia autentiškais, atvirais menininkų pasakojimais. Prieš dešimt metų pradėta organizuoti Vilniaus keramikos bienalė šiemet – didžiausios apimties. Galime kalbėti apie keramikos meno renesansą“, – sako bienalės kuratorė keramikė Solveiga Gutautė. Kas šiandien aktualu lietuvių keramikams, kaip atsinaujina ankstesnėse bienalėse pristatytos meninės tendencijos, – aptarsime su S. Gutaute ir praėjusių metų bienalės pagrindinės premijos laureate keramike Milena Piršteliene, surengusia personalinę parodą „Vanduo“.

Ved. Alma Valantinienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.