Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Gydytoja pataria – vaiko paruošimą mokyklai ir apsaugai nuo COVID-19 pradėkite nuo nusiraminimo

LRT TELEVIZIJOS eteryje – pirmasis 2020 metų rudens šeštadienis, kurį laidos „Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I-oje dalyje pasitiko Ugnė Siparė. Kaip jau tampa įprasta šeštadieniais, ji – ne viena. Kartu vedėjais bei pašnekovais tapo naujos LRT PLIUS laidos „Išpažinimai“ vedėjai – Viktorija Urbonaitė ir Donatas Puslys. O štai čia apie tai, ką buvo galima išvysti laidoje.

Nauja LRT PLIUS laida „Išpažinimai“. LRT PLIUS pradeda rodyti aktualioms dvasinėms temoms skirtą laidą „Išpažinimai“, kurią ves religijotyrininkė, rašytoja Viktorija Urbonaitė ir publicistas, politologas Donatas Puslys. Kaip pabrėžia laidos kūrėjai, „Išpažinimai“ nebus tik tikinčiųjų bendruomenės laida ar bažnyčios atstovų sakykla. Laidos kūrėjų tikslas – edukuoti plačiąją visuomenę, sudominti ją aktualiomis dvasinėmis temomis. Laidoje bus keliami aktualūs, net ir nepatogūs, dvasiniai klausimai iš modernaus žmogaus kasdienybės ir ieškoma atvirų atsakymų į juos – be pamokslų ir moralų. Apie visa tai – pokalbis su jais.

Tado Kazakevičiaus knyga, filmas ir daina. Jei niekaip negalite išsirinkti ko pasiklausyti, paskaityti ar pažiūrėti rudenėjančiais vakarais, galbūt išgirsite dabar. Fotografas Tadas Kazakevičius dalijasi mėgstama muzika, filmais bei, žinoma, knygomis.

Akcija „Mane veža“. Aldona Juozaitytė – šios akcijos iniciatorė – pagalvojo, kad praskaidrinti neregių ar silpnaregių dieną galima kitaip. Ji, norėdama sulaužyti kelis stereotipus vienu metu, sujungė motociklininkus ir neregius. Ji sako, kad taip norima parodyti, jog neregiai gali patirti tą patį adrenalino jausmą, o motociklininkams numesti etiketę apie tai, jog jie kelyje yra chuliganai. Šiandien akcija startavo dar vienerius metus, o apie ją plačiau – iš Katedros aikštės.

B kategorijos siekiantiems – nauja užduotis. „Regitra“ kitąmet B kategorijos siekiantiems vairuotojams praktikos egzaminuose žada įtraukti papildomą savarankiško vairavimo užduotį – vairuoti su navigacijos priemonėmis. Kaip informavo valstybės įmonė, būsimi vairuotojai kelyje navigacija, o ne egzaminuotojo instrukcijomis, turės naudotis 10-15 minučių. Įprastai egzaminas vyksta apie 45-50 minučių. Plačiau pasakojo „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Vaikų imuniteto stiprinimas. Prasidėjus naujiems mokslo metams, nemaža dalis tėvų baiminasi ir koronaviruso pandemijos, ir vaikų kiek labiau nei įprastai primiršto mokyklos nelankymo. Po žinios apie jau pirmoje savaitėje fiksuotus mokinių užsikrėtimus infekcija, tėvai siekia dar labiau stiprinti atžalų imunitetą. Tiesa, vaikų ligų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė sako, kad svarbiausia pradžioje nusiraminti, o tik vėliau imtis atitinkamų veiksmų.

Vilniuje – „Knygų aikštė“. Išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas literatūrinių renginių mėgėjams – pristatoma nauja „Sostinės dienų“ erdvė. Šalia Katedros aikštės, tarp varpinės ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parko įsikurs jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Mažąja knygų muge vadinamoje erdvėje vilniečiai galės atrasti mėgstamiausias savo leidyklas, jų knygas, susitikti su populiariais rašytojais, dalyvauti knygų skaitymuose. Apie šį renginį plačiau pasakojo Lietuvos leidėjų asociacijos direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Kelionių terapija. Kad kelionės gydo sielą – niekam ne paslaptis, bet ar žinojote, kad keliaudami taip pat galite stiprinti imunitetą, mažinti stresą, gerinti kraujotaką bei nervų sistemos veiklą ir net atsikratyti papildomų kilogramų? Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pasirūpino keliautojų sveikata ir sukurpė rudens sezonui tobulai tinkančių terapinių patirčių gidą. Kelionių terapiją pristatė Gintarė Stakėnaitė – „Keliauk Lietuvoje“ atstovė.

Nidos Degutienės šedevrai. Šį kartą maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė gamina Artimųjų Rytų patiekalą – šakšuką. Kaip jis gaminamas ir kodėl šis receptas patinka Donatui Pusliui – reportaže.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau