Laba diena, Lietuva. Seimo rinkimuose – galimai unikali situacija: didžiausią kampaniją surengs ne politinė partija?

COVID-19 atakuoja mokyklas: užsikrėtė du moksleiviai, Molėtų rajone uždaryta švietimo įstaiga. Koronavirusu užsikrėtė du mokiniai – Raseiniuose ir Klaipėdoje, o Joniškio miestelyje susirgus mokyklos valytojai, ugdymas nutrauktas Molėtų rajono Giedraičių Jaroševičiaus gimnazijos Joniškio skyriuje. Molėtų savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad virusas valytojai nustatytas dar iki rugsėjo 1-osios – ji turėjo kontaktą su visais mokytojais, jų testų atsakymai kol kas negauti, tad mokykla iki pirmadienio lieka uždaryta. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės Rolandos Lingienės teigimu, situacija mokyklose – didelis iššūkis visiems: ir mokytojams, ir mokiniams, ir jų tėvams. O situacija, specialistės teigimu, gali keistis labai greitai.

Prieš 27 m. Lietuvoje lankėsi Jonas Paulius II: jį matę tvirtina – susitikimas keitė gyvenimus. Šiandien prieš 27 m. Lietuvoje nusileido popiežiaus Jono Pauliaus II lėktuvas. Per 4 d. trukusį vizitą Katalikų bažnyčios vadovas sutraukė šimtatūkstantines minias, kurioms kalbėjo apie tautų vienybę, evangelizaciją, ragino atsinaujinti iš priespaudos išėjusią lietuvių tautą ir bažnyčią. Susitikimuose su pontifiku dalyvavę žmonės juos prisimena kaip gyvenimą pakeitusius įvykius. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ prisiminimais dalijasi Vilniaus Šv. Juozapo mokyklos direktorė Rūta Šalkauskienė, Jiezno parapijos klebonas Rolandas Bičkauskas, Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčios klebonas Aušvydas Bielickas ir naujagimių gydytoja Eglė Markūnienė.

NATO neabejoja: Navalnas apnuodytas, Kremlius turi atskleisti „Novičiok“ programą. NATO penktadienį paragino atlikti tarptautinį tyrimą dėl Rusijos opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir pareikalavo, kad Maskva Cheminio ginklo draudimo organizacijai atskleistų savo nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ programą. Pokalbis apie tai – ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Užsienio naujienų redaktoriaus Justino Vainilavičiaus teigimu, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad nėra jokių abejonių, jog A. Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ programai priklausančia chemine medžiaga. Kokio atsakymo galima tikėtis iš Vakarų? Atsakymas į šį ir kitus klausimus – LRT TELEVIZIJOS studijoje.

Prie sulčių spaudyklų jau rikiuojasi žmonės, daugėja norinčiųjų obuolius maišyti su pastarnokais ar ananasais. Sulčių spaudėjai jungia įrenginius, nes prie spaudyklų jau rikiuojasi žmonės su maišais obuolių. Spaudėjai pastebi, kad žmonės vis dažniau pageidauja obuolius maišyti su egzotiškesnėmis daržovėmis ar vaisiais – pastarnokais, apelsinais, ananasais. Kol kas obuolių derlius džiugina, nes pernai dauguma sodų buvo tušti. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reporterė Rūta Lankininkaitė apsilankė vienoje iš spaudyklų Vilkaviškyje, kur plačiau apie sulčių spaudimo subtilybes jai papasakojo spaudyklos vadovas Nerijus Matlauskas.

Pandemija pakeitė ir konferencijų verslo veidą: virtualūs renginiai patinka ne visiems. O kaip pandemija paveikė konferencijų verslą? Koks jis dabar? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ ieškome kartu su LRT žurnaliste Jurgita Čeponyte. Jos teigimu, ši industrija, skaičiuojama, įprastai per metus visame pasaulyje sugeneruoja daugiau kaip trilijoną Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių. Pandemija, be jokios abejonės, industrijos veidą pakeitė: panašu, kad konferencijų perkėlimas į virtualią erdvę tinka ir patinka ne visiems. O kokių naujovių galima tikėtis ateityje?

Unikali situacija artėjančių Seimo rinkimų lauke: Tapinas neleis „lenkams“ perlipti 5 proc. kartelės? Penktadienis – laikas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ apžvelgti politines aktualijas su Mykolo Romerio universiteto rektore Rima Urbonaitė. Politologės akiratyje: du naujausi Konstitucinio Teismo sprendimai, Vyriausybės iniciatyva padėti prieš Aliaksandro Lukašenkos režimą protestuojantiems baltarusiams, taip pat ir artėjantys Seimo rinkimai Lietuvoje. O čia galima tikėtis ir unikalios situacijos: ar ryškiausią rinkimų kampaniją galimai suorganizuos ne politinė partija?

Pasienyje nerimaujama dėl latvių sprendimo: pramogas pas kaimynus lietuviams kol kas teks pamiršti? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ apie tai, kokią įtaką gyvenantiems šalia Latvijos turėtų kaimynų valdžios sprendimas lietuviams karantinuotis, domėjosi Saločiuose apsilankiusi reporterė Vesta Tizenhauzienė. Jūsų dėmesiui – jos pokalbis su Saločių seniūnu Romanu Gaudiešiumi.

Kino teatrai balansuoja ant išlikimo ribos – grasina ne tik pandemija ar atidėtos premjeros, bet ir augantis piratavimas. Kino teatrai po karantino sunkiai atsigauna ir sako šiandien balansuojantys ant išlikimo ribos. Atsigavimą stabdo ir griežti apribojimai, ir sustojusi kino pramonė, ir nuolat augantys piratavimo skaičiai. „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad vasara buvo labai sunki, o ateitis išlieka miglota ir dėl Holivudo nukėlinėjamų premjerų. Mintimis laidoje dalinasi ir kino platintojas, prodiuseris Mantvidas Žalėnas, Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Mantas Martišius bei Intelektinės nuosavybės centro vadovas Vytas Simanavičius.

Pelėdų kalnas kviečia į meno pikniką – lankytojų laukia gausybė įdomių veiklų. Kaune šiandien ir rytoj veiks meno piknikas, kuriame lankytojų laukia parodos, kūrybinės dirbtuvės, tapybos pleneras, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir dar daug kitų pramogų. Į pikniką ant Pelėdų kalno užsuko LRT TELEVIZIJOS reporterė Jūratė Anilionytė, o plačiau apie šį renginį jai papasakojo pikniko organizatorius Eugenijus Nalevaika ir keramikė Kristina Ansutaitė.

Prasideda „Sostinės dienos“: mėgstantys literatūrą galės užsukti ir į mažąją knygų mugę. Savaitgalis – ant nosies, o jo metu verta apsilankyti Vilniaus senamiestyje, mat čia prasideda „Sostinės dienos“. Jų metu galima užsukti ir į mažąją knygų mugę – apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja rašytojai Rudilė Audenienė bei Rimantas Kmita.

„TikToke“ – dar viena žvaigždė: benamis pernakt susirinko milijonus sekėjų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite. Jos akiratyje: susidomėjimo sulaukę „Coursera“ mokymai, kuriuos siūlo Užimtumo tarnyba, „Vilnius Night Alliance“ kreipimasis į premjerą Saulių Skvernelį, kritika „Sostinės dienoms“ ir naujiena iš „TikTok“ pasaulio: milijonus sekėjų susirinkęs benamis.

Ved. Jovita Vitkauskė.