Ryto allegro. Dainiaus Liškevičiaus naujoje parodoje – biologinės dviprasmybės: „Savo skolą sovietmečiui jau atidaviau“

Ryto allegro

2020.09.04 07:05

Ryto allegro. Dainiaus Liškevičiaus naujoje parodoje – biologinės dviprasmybės: „Savo skolą sovietmečiui jau atidaviau“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

MO muziejus pristato parodą, skirtą operai – „Iš to operos“. Kartu su „Vilnius City Opera“ muziejuje atkurti teatro užkulisiai. Inesos Rinkevičiūtės pasakojimas.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalgoje – apie Christiano Krachto romaną „Imperium“ (išleido leidykla „Kitos knygos“, iš vokiečių kalbos vertė Kristina Sprindžiūnaitė) ir Pietų Afrikos rašytojo, Nobelio premijos laureato Johno Maxwello Coetzee romaną „Peterburgo meistras“ (išleido leidykla „Sofoklis“, iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė).

Po remonto atidaroma Panevėžio dailės galerija kviečia į atidarymą, kuriame – Monikos Dirsytės performansas, ekskursijos ir edukacijos. Interviu su galerijos direktoriumi Egidijumi Žukausku.

Tarpdisciplininio meno kūrėjas Dainius Liškevičius galerijoje „AV17“ atidarė parodą „Susisaistymas su vieta“. Čia jis pristato naujausią projektą – trejus metus besitęsiantį vyksmą vienoje sodybvietėje (vienkiemyje). Ši vieta – apsupta dar vis egzistuojančių miškų plotų, sukuriančių atskirtumo jausmą, postapokaliptinę salos iliuziją. Anot kūrėjo, čia skleidžiasi požiūrio į gamtą, besaikio vartojimo problematika, kalbama apie biologines dviprasmybes.

Naujai pažvelgti į senąsias Dainavos krašto tradicijas bei džiaugtis moderniomis dzūkiškos kultūros raiškos formomis kviečia pirmąkart rengiamas festivalis „Čiulba ulba“. Apie šiuolaikišką žvilgsnį į dzūkų kultūrą pasakoja festivalio organizatorė, Varėnos kultūros centro etnografė Eglė Kašėtienė.

Artėjančiai Europos žydų kultūros paveldo dienai – Jolantos Kryževičienės pasakojimas apie dailininką Samuelį Baką, kuris šiuo metu gyvena Amerikos žemyne, bet jo darbai grįžta į Lietuvą.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.