Labas rytas, Lietuva I d. Nuo rudens – nauji tikslai ir pažadai: ką ryžtamasi keisti po vasaros?

Spaudos apžvalga su Audra Avižiūte.

Vėstant orams, vis labiau į sales vilioja kino teatrai. Nuo šiandien didžiuosiuose ekranuose – trys premjeros, taip pat bus rodomi ir lietuviški trumpametražiai filmai, jau spėję apkeliauti didžiuosius festivalius.

Rugsėjo pirmoji prasidėjo visose mokyklose. Ne išimtis ir Kalėdų senelių akademija Didžiojoje Britanijoje. Tačiau šiemet mokymo programoje nemažai naujovių. Kokių pasižiūrėkime visi kartu.

Tik nedaugelis žino, kad makadamijos riešutų gimtinė yra Australija. Šie riešutai garsėja ne tik nepakartojamu skoniu, bet ir įdomia istorija. Tai brangiausi riešutai pasaulyje – jų kilogramo kaina siekia apie 35 eurus. Tokia aukšta kaina yra dėl ypatingo klimato, reikalingo makadamijoms vešėti. Jis turi būti pakankamai karštas, bet nepernelyg sausas ar drėgnas.

Šio ryto kelionių rubrikoje – apie keliones po Lietuvą. Ką likęs gimtojoje šalyje atrado ir galėtų rekomenduoti kitiems istorikas, keliautojas Simonas Teškevičius – kviečiame išgirsti pokalbyje.

Ne vienam rugsėjis tampa nauja pradžia: po vasaros grįžtama į senąjį ritmą, prasideda nauji mokslo metai, be to, daugelis rudenį mato kaip galimybę ieškoti naujo darbo, tobulinti profesinius įgūdžius. Todėl nenuostabu, kad kaip ir Naujųjų metų dieną, šį mėnesį neretas išsikelia sau naujus tikslus. Kokie jie – klausiame Vadovų paieškos įmonės direktorės Lauros Duksaitės-Iškauskienės.

Socialinių tinklų naujienų apžvalga.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau