Žinios. ES ir NATO valstybės smerkia Navalno apnuodijimą cheminiu ginklu ir koordinuoja atsaką

Per vakar dieną šalyje patvirtinta 20 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. 11 registruoti Vilniaus, po 2 – Kauno ir Šiaulių bei po 1 – Klaipėdos, Panevėžio, Telšių, Alytaus ir Tauragės apskrityse. Per vakar dieną nustatyti 2 įvežtiniai atvejai, asmenys į Lietuvą atvyko iš Kazachstano ir Vengrijos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga perspėjo, kad savaitgalį Lietuvos gyventojai gali jau nebespėti nukeliauti į Latviją, jei Lietuva paklius į paveiktų šalių sąrašą.

UNICEF ataskaita apie vaikų gerovę skirtingose šalyse rodo, kad Lietuva pirmauja pagal paauglių savižudybes. Organizacijos atstovai Lietuvoje tokią situaciją vadina nacionaline krize.

Europos Sąjunga, NATO, Vokietija, Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir daug kitų valstybių smerkia Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimą cheminiu ginklu iš „Novičiok“ grupės. Vakarų valstybės šiuo metu koordinuoja atsaką, o Maskva tikina kol kas negavusi nė vieno įrodymo ir kaltina Vakarus politikavimu.

Lukašenka ketvirtadienį pakeitė šalies Saugumo tarybos ir KGB žvalgybos vadovus. Naujuoju tarybos sekretoriumi tapo Valerijus Vakulčikas, KGB – Ivanas Tertelis.

Vyriausioji rinkimų komisija neleido Seimo rinkimuose dalyvauti 11-kai teistumo nenurodžiusių asmenų.

Naujausios LRT ir tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausos duomenimis, rinkėjai per rinkimus į Seimą daugiausia balsų atiduotų konservatoriams, už jų rikiuojasi valstiečiai, treti – socialdemokratai.

Mažiausiai vienas žmogus žuvo stipriam taifūnui pasiekus Korėjos pusiasalio pietinę ir rytinę pakrantes.

Kolekcininkams parūpo Orvidų sodyboje eksponuojamas tankas. Ilgus dešimtmečius Salantų miesto centre jis buvo kaip paminklas žuvusiems kariams. Iš tanko belikęs tik kiautas, tačiau specialistai nustatė, kad primontavus tam tikras dalis jis gali iššauti, tad tanko savininkė – Kretingos savivaldybė – turi pasirūpinti tanko deaktyvavimu.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmą kartą karjeroje pateko į trečią „US Open“ turnyro etapą.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau