Ryto allegro. Kuo Lietuvos kultūrai svarbi Japonija, o Japonijos – lietuviškoji?

Ryto allegro

2020.09.03 07:05

Ryto allegro. Kuo Lietuvos kultūrai svarbi Japonija, o Japonijos – lietuviškoji?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Spaudos publikacijų ketvirtadienio dienraščiuose apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio spaudos apžvalgoje apie tai, ką veikia aktoriai Vokietijoje, kai scenos uždarytos ir apie du iškiliausius pasaulio filharmonijos orkestrus Vienoje ir Berlyne.

Vilniaus kino klasteryje prasideda naujas Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas. Į neeilinę patirtį – spektaklį–reivą – kviečia režisierius Lukašas Tvarkovskis ir jo spektaklis „Respublika“.

Festivalis „Jauna Muzika“ šiemet atsisakė užsienio atlikėjų pasirodymų ir pristato specialią programą „Kolekcionuojamieji #1“, pristatysiančią daugiausiai lietuvių kompozitorių kūrybos kolekciją.

Naujuoju „Architektūros fondo“ direktoriumi tapo Martynas Germanavičius. Ar fondo misija tik šviečiamoji, ar jis pasiruošęs ginti ir visuomenės interesus? Pokalbis su darbą pradedančiu direktoriumi.

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus vadovui dr. Arūnui Gelūnui bus įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso ir sidabro žvaigžde“ už jo nuopelnus stiprinant Japonijos ir Lietuvos ryšius kultūros ir meno srityje. Kodėl Lietuvai reikia Japonijos kultūros, o Japonijai – Lietuvos?

Ketvirtadienį įvairiose Kauno miesto galerinėse, muziejinėse ir lauko erdvėse įsikurs jubiliejinio, 17-ojo fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO jau dešimtojo fotografijos konkurso „KAUNAS PHOTO STAR“ finalininkų kūriniai tema „Periferinės vizijos“.

Ved. Marius Eidukonis

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.