Žinios. Lietuva pirmauja pagal paauglių savižudybes – UNICEF situaciją vadina nacionaline krize

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien spręs dėl daugiau kaip 20 politikų neregistravimo kandidatais į Seimo narius. Bus nagrinėjami atvejai, kai parlamento rinkimuose siekiantys dalyvauti politikai nenurodė, kad buvo teisti, turi kitos valstybės pilietybę, nėra deklaravę gyvenamosios vietos Lietuvoje, yra jaunesni nei 25 m. Taip pat atskiru klausimu bus sprendžiama, ar kandidatais registruoti karius savanorius.

Vokietijai paskelbus, kad šalyje gydomas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ grupei priklausančia chemine medžiaga, Vakarai reikalauja iš Rusijos atsakymų. Vokietijos kanclerė pareiškė, kad A. Navalnas yra nusikaltimo auka ir jį norėta nutildyti. Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas nuodijimą pavadino keliančiu pasipiktinimą, o Prancūzijos užsienio reikalų ministras teigė, kad tai „sukrečia ir yra neatsakinga“. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen socialiniuose tinkluose pareiškė, kad tai niekingas ir bailus poelgis.

UNICEF ataskaita apie vaikų gerovę skirtingose šalyse rodo, kad Lietuva pirmauja pagal paauglių savižudybes. Organizacijos atstovai Lietuvoje tokią situaciją vadina nacionaline krize. Taip pat kelia nerimą itin prasta vaikų psichinė būklė. Psichologai sako, kad šalyje trūksta kvalifikuotų specialistų, o norint pagerinti psichinę vaikų būklę reikėtų kurti kompleksinę psichologinio švietimo ir pagalbos sistemą.

Dvi upės Indonezijoje – viena, nors ir netikra, džiugina vietinius gyventojus. Kita, nors tikra, gąsdina vietinius dėl šiukšlių, kurios į upę pateko sugriuvus sąvartyno sienai.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau