Žinios. VRK šiandien spręs dėl daugiau nei 20 politikų registravimo kandidatais į Seimo narius

Vyriausioji rinkimų komisija šiandien spręs dėl daugiau kaip 20 politikų neregistravimo kandidatais į Seimo narius. Bus nagrinėjami atvejai, kai parlamento rinkimuose siekiantys dalyvauti politikai nenurodė, kad buvo teisti, turi kitos valstybės pilietybę, nėra deklaravę gyvenamosios vietos Lietuvoje, yra jaunesni nei 25 metų amžiaus. Taip pat atskiru klausimu bus sprendžiama, ar kandidatais registruoti karius savanorius. Rugpjūčio pabaigoje kandidatais į Seimą jau nebuvo registruoti keturi asmenys: trys iš jų buvo per jauni, vienas – registruotas užsienyje. Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

UNICEF ataskaita apie vaikų gerovę skirtingose šalyse rodo, kad Lietuva pirmauja pagal paauglių savižudybes. Organizacijos atstovai Lietuvoje tokią situaciją vadina nacionaline krize. Taip pat kelia nerimą itin prasta vaikų psichinė būklė.

Nepaisydamas Kinijos grasinimų, Čekijos Senato pirmininkas Taivane susitiko su šalies prezidente Cai Ing-Ven.

Serbijos prezidentas ir Kosovo premjeras šiandien susitiks Vašingtone, tarpininkaujant Jungtinėms Valstijoms. Pastaruoju metu suintensyvėjo bandymai atkurti dialogą sprendžiant vieną sudėtingiausių ginčų Europoje. Deryboms tarpininkauja ir Europos Sąjunga. Briuselis nepatenkintas Vašingtono įsikišimu ir baiminamasi, kad tai įneš daugiau sumaišties.

Orai. Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau