Žinios. Naujausios apklausos duomenimis, daugiausiai rinkėjų balsuotų už TS-LKD

Naujausios LRT ir tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausos duomenimis, rinkėjai per rinkimus į Seimą daugiausia balsų atiduotų konservatoriams, už jų rikiuojasi valstiečiai, treti – socialdemokratai. Politologės Ainės Ramonaitės teigimu, apklausoje pagal pasirinkimo pirmumo kriterijų konservatoriai smarkiai lenkia kitas partijas, nes jų rėmėjas paprastai būna tvirtai apsisprendęs už ką balsuos, kitų partijų rėmėjai turi keletą pasirinkimų. Vis dėlto kai kurie politologai mano, kad nemaža dalis rinkėjų gali apsipręsti paskutinėmis dienomis prieš rinkimus.

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas šiandien turėtų lankytis Baltarusijoje. Išvakarėse Maskvoje lankėsi Baltarusijos užsienio reikalų ministras, o artimiausiu metu numatoma ir Aliaksandro Lukašenkos kelionė į Rusiją. Kremliaus parama Lukašenkai vis akivaizdesnė – Maskva pripažino teisėtais rinkimus, nors jau dvidešimt šeštą dieną Minske renkasi protestuotojai, reikalaujantys naujų, sąžiningų rinkimų ir politinių kalinių išlaisvinimo. Vakar vakare vėl surengtos moterų eitynės, taip pat aktyvistai surengė akciją, skirtą žodžio laisvei. Vėliau OMONAS sulaikė keletą protestuotojų, tarp jų ir fotografą. Jungtinių valstijų valstybės sekretorius kalbėjo apie rengiamas sankcijas Baltarusijos režimui ir pareikalavo nutraukti smurtą. Tačiau neužsiminė apie Rusijos įtaką Minskui.

Vokietijai paskelbus, kad šalyje gydomas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ grupei priklausančia chemine medžiaga, vakarai reikalauja iš Rusijos atsakymų. Vokietijos kanclerė pareiškė, kad Navalnas yra nusikaltimo auka ir jį norėta nutildyti.

Į suaugusiųjų valdomą verslo pasaulį žengia vaikai. Jie steigia verslus, samdo darbuotojų. Lietuvoje apie 1500 nepilnamečių ėmęsi savarankiškos veiklos, trys yra užregistravę uždarąsias bendroves ir yra jų vadovai. Teisininkai sako, kad teisės aktai nepilnamečiams nedraudžia vadovauti įmonei ar kolektyvui, bet vis tiek yra tam tikrų niuansų, nes vaiko atsakomybė neprilygsta suaugusiojo. Be to, didelius paauglio verslo planus gali sustabdyti gydytojai.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.