Pakeliui su klasika. Ar įmanoma su kompozitoriumi Matu Drukteiniu kalbėti ne apie politiką?

Pakeliui su klasika

2020.09.02 16:05

Pakeliui su klasika. Ar įmanoma su kompozitoriumi Matu Drukteiniu kalbėti ne apie politiką?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujai pažvelgti į senąsias Dainavos krašto tradicijas bei džiaugtis moderniomis dzūkiškos kultūros raiškos formomis kviečia pirmąkart rengiamas festivalis „Čiulba ulba“. Jo programa apjungia senąsias bei moderniai atgimusias dzūkų dainas, nebylųjį juodai-baltą ir naujausią kiną, šiuolaikinę poeziją ir tradicinius vietos amatus. Apie šiuolaikišką žvilgsnį į dzūkų kultūrą pasakoja festivalio organizatorė, Varėnos kultūros centro etnografė Eglė Kašėtienė.

Nacionalinėje dailės galerijoje pristatoma virtualios realybės patirtis „Angelų takais”. Čia žiūrovai turės galimybę pažinti įvairiapusę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą. Subtilus skaitmeninių technologijų ir vieno žymiausių Lietuvos menininkų tapybos ir muzikinių kūrinių žaismas leis keliauti po magišką Čiurlionio kūrinių pasaulį.

Vienas seniausių ir labiausiai besikeitusių muzikos festivalių Lietuvoje „Jauna Muzika“ šiemet atsisakė užsienio atlikėjų pasirodymų ir pristato specialią programą „Kolekcionuojamieji #1“, pristatysiančią daugiausiai lietuvių kompozitorių kūrybos kolekciją, naviguojančią tarp naujosios muzikos, garso meno, videomeno, elektroakustinės bei elektroninės muzikos žanrų. Pokalbis su festivalio organizatoriumi, garso menininku Arturu Bumšteinu apie siekį tolti nuo įprastinių koncertinių formatų bei pastangas plėsti nišinio festivalio auditoriją.

Rubrikoje „Be kaukių“ – kompozitorius, aktualios kultūros tinklo VOX ART įkūrėjas Matas Drukteinis. Pokalbis su menininku apie jo santykį su politika ir asmenybės kaitą – nuo Kernagio besiklausiusio, apie ateities darbus dėl tėvynės svajojusio paauglio, iki visiškai kitokią patriotiškumo sampratą turinčio aktyvaus, socialiai atsakingo kūrėjo.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Indrė Kaminckaitė.

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.