Laba diena, Lietuva. Politologas apie naujausią apklausą: gyventojai premjero poste nori permainų

Ekspertas įvertino naujausią apklausą: Šimonytė žino, ką daro, nestodama į partiją. Naujausios LRT ir tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausos duomenimis, rinkėjai labiausiai premjero poste norėtų matyti Ingridą Šimonytę. Antras pagal populiarumą – dabartinis Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis. Kiti politikai nuo jų atsilieka kelis kartus. Politologai sako, kad kitų partijų lyderiams trūksta charizmos, be to, jie mažiau matomi viešojoje erdvėje. Politologas, Mykolo Romerio universiteto docentas Saulius Spurga LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako, kad apklausos rezultatai rodo, jog gyventojai nori permainų, nors palaikymas dabartiniam premjerui vis dar yra didelis. Pasak eksperto, I. Šimonytė žino, ką daro, neįstodama į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partiją.

Vėl prabilus apie medicinos paslaugų ribojimą, medikai nerimauja: nuotolinė konsultacija apžiūros neatstos. Šią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užsiminė, kad jeigu sergamumas koronavirusu Lietuvoje augs, gydymo įstaigų teikiamos planinės paslaugos gali būti vėl ribojamos. Pokalbis apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“. Pasak Taline dirbančios gydytojos endokrinologės Ritos Kuzminienės, Estijoje karantino metu gyvybiškai svarbios paslaugos nutrauktos nebuvo – visi pacientai, kuriems reikėjo gydymo, jį gavo. O štai Raseinių ligoninės direktoriaus pavaduotoja Odeta Borkertienė karantiną prisimena kiek kitaip. „Tai buvo iššūkių metas – reikėjo perorganizuoti paslaugų teikimą, perplanuoti pacientų srautus“, – sako ji.

Advokatas apie „Kabineto 339“ reklamą: labai tikiuosi, kad byla pasieks EŽTT. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje – dar vienas svečias: advokatas Andrius Iškauskas. Pokalbis su juo – apie žiniasklaidą, teisę ir politiką. Praėjusią savaitę naujienų portalas „15min“ sulaukė įspėjimo iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos dėl portalo žurnalistų knygos „Kabinetas 339“ reklamos, kurioje minimas premjeras Saulius Skvernelis, kuris į minėtąją tarnybą ir kreipėsi. A. Iškausko situacijos vertinimas – laidoje.

Naujienų rentgenas. Meluoja ne skaičiai, o žmonės: Mažvydas Jastramskis patarė, kaip nepasiduoti manipuliacijoms. Minimalus darbo užmokestis padidėjo kone 40 proc., nors pokytis į rankas tesiekia 9 proc. Partijos reitingas smuko beveik perpus, nors iš tikrųjų sumažėjo nuo 5 iki 3 proc., o pokytis gali būti statistiškai nereikšmingas. Ekspertai sako, kad skaičiai nemeluoja, tačiau meluoti gali žmonės, kurie juos interpretuoja. Pokalbis apie tai, kaip lengva manipuliuoti skaičiais, kodėl apie juos būtina šnekėti, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“, portalo LRT.lt projekte „Naujienų rentgenas“. Plačiau pasakoja portalo LRT.lt žurnalistas Jonas Deveikis, taip pat Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Mažvydas Jastramskis.

Lavrovas teigia, kad situacija Baltarusijoje – tik Baltarusijos ir Rusijos vidaus reikalas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie paskutiniu metu suaktyvėjusius Rusijos ir Baltarusijos santykius. Plačiau apie juos pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Maskvoje susitiko su Baltarusijos užsienio reikalų ministru Vladzimiru Makejumi, taip pat patvirtino, kad artimiausiomis savaitėmis Aliaksandras Lukašenka ketina pasimatyti su Vladimiru Putinu. J. Vainilavičiaus teigimu, pagrindinė žinutė, kurią susidaryti galima iš užsienio reikalų ministrų spaudos konferencijos, yra apie tai, kad situacija Baltarusijoje yra tik Baltarusijos ir Rusijos vidaus reikalas – kitoms šalims liepta nesikišti.

Lukiškių paplūdimys išardytas: ar nelikus jį liudijančių ženklų, nurims ir aistros? Pasibaigus vasaros sezonui Lukiškių aikštėje įrengtas paplūdimys skaičiuoja paskutines valandas. Antradienį pradėjus ardymo darbus, trečiadienio rytą darbuotojai jau išveža pagrindinį akcentą – smėlį. Ar nelikus ženklų apie čia buvusį paplūdimį nurims ir aistros? Atsakymo į šį ir kitus klausimus LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ ieškome kartu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi.

Artėjant „Sostinės dienoms“ – priminimas: registracija privaloma net į nemokamus renginius. Vilniuje šį savaitgalį vyks „Sostinės dienos“. Jei ketinate jose apsilankyti, turite žinoti, kad keliaujant į renginius, mokamus ar nemokamus, nuo rugsėjo 1 d. privaloma registracija. Kai renginys mokamas, viskas lyg ir aišku, tačiau kaip sklandžiai registruoti žmones, keliaujančius į nemokamus masinius renginius? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ atsako „Sostinės dienų“ organizatorius Remigijus Merkelys.

Internautai dvejoja baltarusiškų verslų galimybe persikelti į Lietuvą – kviečiame į biurokratines pinkles. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – ir tradicinė socialinių tinklų apžvalga. Šįkart ji – su LRT RADIJO žurnaliste Evelina Stankūnaite. Jos akiratyje: iš gimtinės išsikraustyti bandančios Baltarusijos įmonės, Europa ekonomistų akimis bei balsavimas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Ved. Guoda Pečiulytė.