Homo cultus. Istoriko teritorija. Kodėl XXI a. verta skaityti Juozo Tumo-Vaižganto rašytus laiškus?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Kodėl XXI a. verta skaityti Juozo Tumo-Vaižganto rašytus laiškus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokius laiškus mes dažniausiai rašome įprastinę 2020-ųjų dieną? O kaip laiškas buvo suprantamas lietuvių visuomenės elito XIX-XX amžių sandūroje?

Laidos metu sklaidydami Juozo Tumo-Vaižganto korespondenciją (šis asmuo gausiai susirašinėjo su XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės kultūros ir literatūros veikėjais) pabandysime atsakyti į šiuos klausimus: kada laiškas gali atlikti savistabos ir savikūros teksto vaidmenį? Kokiomis aplinkybėmis laiškas tampa dovana? Kada laiškas padeda pajusti bendrumą, leidžia užsiimti bendrų prasmių tinklo formavimu?

Šalia aukščiau paminėtų klausimų pamėginsime aptarti ir dar vieną labai svarbią temą: kaip J.Tumo-Vaižganto rašyti ir gauti laiškai atskleidžia lietuvių visuomenės pastangą eiti kultūrišku keliu.

Pokalbis su literatūrologe, vertėja dr. Aiste Kučinskiene (parašiusia knygą „Kultūrišku keliu: Juozo Tumo-Vaižganto laiškai“).

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.