Ryto allegro. Padidinti saugumo reikalavimai ir realybė kino aikštelėse

Ryto allegro

2020.09.02 07:05

Ryto allegro. Padidinti saugumo reikalavimai ir realybė kino aikštelėse

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūrinių publikacijų apžvalga.

Nuo rugsėjo 1-osios neberibojamas dalyvių skaičius tiek uždaruose, tiek atviruose renginiuose. Vis dėlto didesnių renginių organizatoriams iškeltas papildomas reikalavimas – registruoti žiūrovus ir klausytojus. Giedrė Trapikaitė domisi, kaip tą ketinama daryti.

Ar moksleiviai lietuvių kalbą laiko prestižine? Kokio amžiaus grupei bendrauti anglų kalba su draugais yra madinga? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Lietuvių kalbos instituto mokslininke dr. Sonata Vaičiakauskiene.

Grimo dailininkai ir tatuiruočių meistrai – inicialų ant savo kūrinių nepaliekantys menininkai, kurių drobė – žmogaus kūnas. Eivinos Pravolionytės pasakojimas.

Domanto Razausko muzikinių naujienų apžvalgoje: ambient muzikos pradininko Briano Eno ir jo brolio Rogerio naujas darbas iš leidyklos „Deutsche Grammophon“, ECM soliniu albumu debiutuojantis prancūzų džiazo pianistas Benjaminas Moussay ir... dar kartą Beethovenas, šįkart iš pianisto Kristiano Bezuidenhouto, dirigento Pablo Heras-Casado ir Freiburgo Baroko orkestro.

Užsienio kino filmavimo aikštelėse pradeda dirbti intymumo kordinatoriai, sprendžiantys, kaip fiziškai nesiliečiant ir kuo saugiau sukurti intymumo atmosferą – tai tik vienas pavyzdžių, kaip covid-19 ir padidinti saugumo reikalavimai paveikė kino industrijos darbą. Kaip užtikrinti saugią filmavimo aplinką? Kaip vyksta filmavimai kuriant kelių šalių koprodukciją? Ar atsisakyta kokių kons kino aikštelės pareigybių? Patirtimi dalijasi prodiuserės Daiva Jovaišienė ir Klementina Remeikaitė bei kino aikštelių braižytoja Iveta Šmidtaitė.

Nacionalinėje dailės galerijoje kartu su interaktyvia virtualios realybės instaliacija„Angelų takais“ pristatomas režisierės Kristinos Buožytės filmas tuo pačiu pavadinimu. Šis 20 min. trukmės filmas yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui. Domisi Agnė Šimkūnaitė.

Kompozitoriaus Alexandr Despalt kūrybą apžvelgia Ieva Buinevičiūtė.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.