Labas rytas, Lietuva II d. Ruduo – grybų metas: kurie iš jų naudingi ir maistingi?

„Turbūt vis tiek nepavyks“: psichologės teigimu, vidinis kritikas ištrina patį gyvenimo džiaugsmą. Kiekvienas esame susidūrę su įkyriu vidiniu balsu, kuris niekada nepailsta kartoti, jog kažkas nepavyks, neišeis, jog bandyti netgi neverta. Laidos viešnia psivhologė-psichoterapeutė Genovaitė Petronienė apie tai parašė knygą ir teigia, kad pasiduoti šio kritiko balsui – tai likti be gyvenimo džiaugsmo.

Pasaulio įdomybėse pažvelkime, kaip Berlyno zoologijos sode gyvenantys pandų dvyniai švenčia pirmąjį gimtadienį.

Kai kam mokslo metai tik prasidėjo, o kai kam jie ir nebuvo pasibaigę. Susipažinkite su australų aviganiu Meškiu, kuris lanko šunų sportinio paklusnumo mokyklą, o už gerus rezultatus gauna ne balus, o skanėstus. Meškis, pilnu vardu Meškis Hugo, žurnalisto Alfredo Zdramio šeimoje atsirado beveik ketverius metus, kai į šunų rojų iškeliavo ankstesnis keturkojis, taip pat vardu Meškis. Norėjo vidutinio dydžio ir svorio šuns, sužavėjo grožis, tik visiškai neįsivaizdavo, kiek energijos talpina šis gyvūnas. O giminės iš karto sakė – jūs net neįsivaizduojate, ką įsigijote.

Mitybos konsultantė: rudenį grybai tikrai turi būti įtraukti į kiekvieno valgiaraštį. Ruduo – grybų metas, tačiau kurie iš jų naudingi, o kurie ne? Ar grybai apskritai yra maistingi ir naudingi mūsų sveikatai? Apie rudens gėrybes kalbamės su mitybos konsultante Sandrija Čapkauskiene.

Pažvelkime, kaip Japonijoje išbandomas pirmasis skraidantis automobilio modelis.

Ši vasara buvo itin palanki važinėtis dviračiu – daug saulės, mažai lietaus. Ir štai prasidėjus rudeniniam lietui, jį naudoti teks vis rečiau. Kaip dviratį paruošti artėjančiam šaltajam sezonui, pasakoja „Pono dviračio“ mechanikas Valdemaras.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau