Pakeliui su klasika. Muzikų lūkesčiai naujais mokslo metais

Pakeliui su klasika

2020.09.01 16:05

Pakeliui su klasika. Muzikų lūkesčiai naujais mokslo metais

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Rugsėjo pirmoji – tai ir mokslo metų pradžia muzikos mokslus kremtantiems, tai ir naujas sezonas atlikėjams, kolektyvams ir jų vadovams. Vienas jų – maestro Gintaras Rinkevičius, su kuriuo rubrikoje „Be kaukių“ ir pakalbėsime apie dabartį bei ateitį profesionalioje scenoje ir jo paties kelią į muziką ir jos reikšmę dirigentui.

Nauji mokslo metai prasideda įprastai – klasėse ir auditorijose, tačiau su tam tikrais apribojimais. Su kokiais išsūkiais susidurs profesinės mokyklos, kurios, remiantis nauja tvarka, turi priimti ir papildomus modulius norinčius įgyti gimnazistus? Kolegės Indrės Kaminskaitės pokalbis su Švietimo, mokslo ir sporto viceministre prof. Jolanta Urbanovič, viceministru Arūnu Plikšniu, Klaipėdos Zermano Zudermano gimnazijos direktore Jolita Andrijauskiene, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktore Nora Pileičikiene.

LRT Opus šiandien švenčia 14-ąjį gimtadienį. Kuo gyvena kolegos ir jų klausytojai, kokia muzika sukasi šioje radijo stotyje? Apie tai – kolega, LRT Opus laidos „Atmerk akis“ vedėjas Marius Andrijauskas.

Rubrika „Užeikite“ svečiuojasi dr. Karinos Firkavičiūtės namuose Trakuose, kur mokslininkė atranda laiko ne tik muzikai, darbui ES institucijose bet ir karaimų bendruomenės puoselėjimui, kuriai ji vadovauja. Skambant jos draugo Ryto Lingės muzikai apie visa tai vieną rytą ir pasiklabėjome.

Ved. Gabija Narušytė ir Marius Eidukonis

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.